Microsoft zmieni nazwę przeglądarki Internet Explorer?

Mit o problematyczności IE już dawno stracił na ważności. Od dłuższego czasu produkt Microsoftu sprawuje się świetnie, zaś intuicyjna obsługa tylko to potwierdza. Niestety, odzyskanie zaufania użytkowników do marki może okazać się niemożliwe. Czy remedium na ten problem będzie zmiana nazwy przeglądarki?

InternetExplorrr 750x300

Dzięki pewnej dyskusji na serwisie Reddit, odbywającej się za pośrednictwem AMA (Ask Me Anything), dowiadujemy się, że wewnątrz firmy myśli się już o przebrandowaniu IE. Nie jest to co prawda oficjalne stanowisko władz korporacji, lecz sam pomysł zdaje się mieć sens.

Użytkownicy zrazili się do Internet Explorera – konkretnego produktu. Gdyby nazwa została zmieniona, zaś interfejs przebudowany nawet w niewielkim stopniu, przeglądarka miałaby „prawie” czyste konto, zaś opinie byłyby budowane od nowa.

Zakładając, że firma nie powtórzy swoich dawnych błędów takich jak: nienadążanie za nowymi standardami, ociężałość IE oraz lekceważenie potrzeb użytkowników, możliwe stanie się przekonanie do siebie starych oraz zdobycie nowych użytkowników.

Co obecnie sądzi się o Internet Explorerze?

„Jest to najlepszy program do pobierania przeglądarek” – taka opinia krąży wśród użytkowników. Nie można powiedzieć, aby była pochlebna. Owszem, program w obecnej formie jest naprawdę dobrym produktem, lecz zła opinia będzie ciągnęła się za nim jeszcze długo.

Zmiana nazwy byłaby genialnym posunięciem. Czy firma skorzysta z tej szansy? Odpowiedź na to pytanie pojawi się z czasem. A co wy powiedzielibyście na takie działanie Microsoftu?

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...