You are here
Minecraft z AR na smartfonach jeszcze w maju Gry mobile News 

Minecraft z AR na smartfonach jeszcze w maju

Wygląda na to, że Minecraft w wersji AR trafi na urządzenia mobilne już w przyszłym tygodniu. Microsoft potwierdził to na konferencji Build 2019. Czy gra zagrozi popularności Pokemon Go? Nie sądzę, aby był to cel giganta z Redmond.

Minecraft
fot. Microsoft

Historia Minecrafta jest długa i interesująca. Z pewnością kiedyś popełnię tekst ją opisujący. Dziś chciałbym skupić się na najnowszych losach dość oryginalnej gry, która trafi na smartfony już 17 maja. Co ważne, nie będzie to klasyczna rozgrywka znana z pozostałych odsłon serii, a zabawa w rozszerzonej rzeczywistości. Tak, tej samej dostępnej na platformach Gear VR oraz Oculus Rift.

Minecraft AR dla smartfonów

Jeśli należycie do fanów gamingu na smartfonach, przygotujcie się na potężne uderzenie, które przybędzie ze strony Microsoftu już w przyszłym tygodniu. Firma zamierza bowiem wydać grę Minecraft osadzoną w realiach wirtualnej rzeczywistości na urządzeniach mobilnych. Brzmi to świetnie i jak podejrzewam, równie ciekawie będzie wyglądać.

Niestety, twórcy nie zdradzili szczegółów mechaniki gry ani ogólnego zarysu jej istoty. Filmik promocyjny potrafi zaciekawić, ale skutecznie ukrywa informacje o produkcji. Może właśnie taki efekt chciał wywołać Microsoft. Jeśli tak, trzeba przyznać, że mu się to zwyczajnie udało.

Źródło: Microsoft

Related posts

Leave a Comment