Minusowanie komentarzy na Facebooku

Na ten moment czekało bardzo wiele osób. W końcu pojawi się rozwiązanie, które może usprawnić działanie komentarzy na Facebooku. Tylko, czy testowana właśnie funkcja, która można nazwać „minusowanie komentarzy” cokolwiek zmieni?

facebook

Do tej pory liczba reakcji, którą mieli do dyspozycji użytkownicy Facebooka, nie przyprawiała o zawrót głowy. Na samym początku był to raptem jeden przycisk, czyli popularny kciuk w górę. Teraz mamy dodatkowe emotki, które mogą oddawać nastrój, ale bądźmy szczerzy, nie na nie czekaliśmy. Od dawna użytkownicy, a przynajmniej duża część z nich chciała bowiem czegoś innego. Wprawdzie kciuk w dół się nie pojawi (a na pewno nie w najbliższym czasie), to testowane są inne rozwiązania.

Minusowanie komentarzy

Pierwsze próby odnośnie tego, jak oceniać komentarze na Fecebooku, pojawiły się w lutym tego roku. W USA niektórzy z użytkowników mieli możliwość wciśnięcia strzałki w dół przy treściach, które według nich nie pasowały do omawianego pod postem tematu. Sam Facebook chciałby, żeby funkcja pomagała w utrzymaniu „dobrej atmosfery”. Zachęca więc do tego, by dawać strzałkę w dół przy komentarzach obraźliwych, wprowadzających w błąd czy takich, które odbiegają od tematu.

Teraz coraz więcej użytkowników serwisu ma możliwość nie tylko minusowania komentarzy, ale także ich plusowania. Przy treściach zaczynają powoli pojawiać się bowiem dwie strzałki – jedna w dół oraz nowa w górę. Zanim funkcja zostanie wprowadzona na dobre, minie jeszcze pewnie trochę czasu, ale już dziś możemy zadać sobie pytanie, czy to na pewno potrzebne rozwiązanie?

Już dziś niektóre z komentarzy są przecież pomijane w sortowaniu. Bardzo dobrze widać to pod treściami, które mają bardzo dużo wypowiedzi. Te komentarze, które maja mało like’ów lub innych interakcji zwyczajnie są ukrywane. I wygląda na to, że nowa funkcja Facebooka ma służyć temu samemu. Choć może być też inny powód.

Wielki Brat

To użytkownicy głosują swoimi kciukami za tym, co będzie uchodziło za komentarz „nie na temat”, „obraźliwy” i „wprowadzających w błąd”. Może to oznaczać, że faktycznie takie treści będą zaznaczane oraz minusowane, ale dobrze wiemy, jak działa Internet. Komentarz, który będzie traktowany strzałkami w dół wcale nie musi zawierać wyżej wymienionych treści. To może być zwyczajnie zła wola internautów. Co w takiej sytuacji zrobi Facebook? Zapewne nic.

Istotna jest jeszcze jedna kwestia – co Facebook będzie robił z komentarzami, które dostaną bardzo dużo strzałek w dół? Są dwie drogi. Pierwsza to taka, że komentarz zwyczajnie nie będzie wyświetlany, a ukrywany przed innymi. Druga to natomiast taka, która będzie prowadziła do usuwania treści przez Facebooka. Nie trudno sobie wyobrazić to, że tak właśnie może się stać. Portal słynie przecież z tego, że czasem zbanuje stronę czy użytkownika bez wyraźnego powodu. Czy usuwanie komentarzy będzie kolejnym krokiem? Oby nie.

Nowe sprzęty, na którym możecie przeglądać portal, znajdziecie w naszym sklepie.

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...