MIUI w budżetowej słuchawce od Xiaomi – poznajcie Red Rice

Chińscy producenci coraz śmielej poczynają sobie na rynku smartfonów, zdobywając serca coraz większej liczby użytkowników w Europie i Stanach Zjednoczonych. Lenovo, Xiaomi czy Oppo mają w swoje ofercie wysokiej klasy inteligentne telefony, które kuszą ceną. Ta jest niższa niż w przypadku najmocniejszych graczy na rynku. Czy wydanie słabszej wersji telefonu wyposażonej w zmodyfikowanego Androida o nazwie MIUI, znanego z CustomRomów ma sens?

Xiaomi750x300

 Mimo i tak dobrej ceny niektóre urządzenia są jednak w dalszym ciągu nieosiągalne dla przeciętnego zjadacza chleba. Chińscy producenci pomyśleli i o nich. Tym sposobem już niedługo do sprzedaży trafi Xiaomi Red Rice kosztujący zaledwie 199 dolarów, co jest kwotą akceptowalną przez większość konsumentów.

Pod obudową chroniącą podzespoły zamontowane w urządzeniu kryje się czterordzeniowy procesor Media Tek (1,5 GHz), 1 GB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci flash.

Technologia wykonania ekranu pozostaje na razie tajemnicą, lecz wiadomo, że jego przekątna sięgać będzie 4.7 cala przy rozdzielczości 1280 x 720 pix. Całkiem rozsądnie, jak na urządzenie w którym zastosowano niemłody już układ graficzny PowerVR SGX544.

Na tylnym panelu Xiaomi znajdziemy 8 megapikselowy aparat pozwalający na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD.

Nowy smartfon chińskiego producenta wydaje się ciekawą alternatywą dla budżetowych Samsungów, HTC czy LG. Niestety Xiaomi nie posiada w Polsce oficjalnego kanału dystrybucji, co ogranicza możliwość zakupu urządzenia przez popularnych portali aukcyjnych.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...