MIUI w budżetowej słuchawce od Xiaomi – poznajcie Red Rice

Chińscy producenci coraz śmielej poczynają sobie na rynku smartfonów, zdobywając serca coraz większej liczby użytkowników w Europie i Stanach Zjednoczonych. Lenovo, Xiaomi czy Oppo mają w swoje ofercie wysokiej klasy inteligentne telefony, które kuszą ceną. Ta jest niższa niż w przypadku najmocniejszych graczy na rynku. Czy wydanie słabszej wersji telefonu wyposażonej w zmodyfikowanego Androida o nazwie MIUI, znanego z CustomRomów ma sens?

Xiaomi750x300

 Mimo i tak dobrej ceny niektóre urządzenia są jednak w dalszym ciągu nieosiągalne dla przeciętnego zjadacza chleba. Chińscy producenci pomyśleli i o nich. Tym sposobem już niedługo do sprzedaży trafi Xiaomi Red Rice kosztujący zaledwie 199 dolarów, co jest kwotą akceptowalną przez większość konsumentów.

Pod obudową chroniącą podzespoły zamontowane w urządzeniu kryje się czterordzeniowy procesor Media Tek (1,5 GHz), 1 GB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci flash.

Technologia wykonania ekranu pozostaje na razie tajemnicą, lecz wiadomo, że jego przekątna sięgać będzie 4.7 cala przy rozdzielczości 1280 x 720 pix. Całkiem rozsądnie, jak na urządzenie w którym zastosowano niemłody już układ graficzny PowerVR SGX544.

Na tylnym panelu Xiaomi znajdziemy 8 megapikselowy aparat pozwalający na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD.

Nowy smartfon chińskiego producenta wydaje się ciekawą alternatywą dla budżetowych Samsungów, HTC czy LG. Niestety Xiaomi nie posiada w Polsce oficjalnego kanału dystrybucji, co ogranicza możliwość zakupu urządzenia przez popularnych portali aukcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...