OnePlus

Dlaczego OnePlus nie ma w ofercie mniejszego smartfona?

Pate Lau z ekipy OnePlus w wywiadzie dla PC Mag odpowiedział na pytanie nurtujące wszystkich fanów smartfonów o niewielkich rozmiarach. Problem w tym, że tłumaczenia CEO nijak mają się do rzeczywistości.

OnePlus

Nie da się ukryć, że przekątne ekranów smartfonów rosną, zaś same urządzenia nie należą do najmniejszych. Pęd na coraz to większe smartfony jest przeze mnie zrozumiały. Wszak konsumpcja multimediów odbywa się na nich znacznie wygodniej. Nie każdy jednak chce trzymać w ręce, kieszeni, czy torebce olbrzymie urządzenie mobilne. Gros użytkowników ceni niewielkie konstrukcje, ale takich na rynku jest jak na lekarstwo. Czy OnePlus mógłby wypełnić wspomnianą lukę? W teorii tak, ale problemem w stworzeniu mniejszego smartfona okazuje się akumulator.

Mniejszy OnePlus a wydajność akumulatora

Przez dobre pół roku używałem iPhone’a SE, którego do dziś uważam za jeden z ciekawszych modeli smartfonów Apple. Pamiętam, że zaskakiwał mnie akumulator, który pozwalał mi na stosunkowo długi czas pracy na jednym ładowaniu. Było to dla mnie potwierdzeniem tego, że fizyczność baterii nie musi być przeszkodą w kwestii trwałości akumulatora. Tym bardziej zaskakuje mnie stanowisko Pate Lau, CEO OnePlusa, który twierdzi, że główną przeszkodą w produkcji smartfonów o mniejszych przekątnych ekranowych są technologiczne ograniczenia baterii.

Według wspomnianego jegomościa firma nie byłaby w stanie zapewnić odpowiedniego czasu pracy akumulatora na jednym ładowaniu. Tłumaczenie na pozór sensowne, ale w odniesieniu do iPhone’a SE oraz wcześniejszych mniejszych smartfonów, nieco zabawne. Niemniej, możliwe, że jeśli pojawi się szansa na stworzenie smartfona w wersji “mini” OnePlus może takowy stworzyć.

Źródło: PC Mag

Grafika

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...