Messenger wygląda jak Instagram

Messenger wygląda jak Instagram – Boomerang Video i Selfie Mode

Kolejna aktualizacja jednego z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, przyniesie kolejne zmiany. Użytkownicy mają dostać dostęp do kilku nowych dodatków, a wśród nich możliwości nagrywania wideo w trybie Boomerang. Doszliśmy chyba do etapu, gdzie Messenger wygląda jak Instagram.

Messenger wygląda jak Instagram

Do czego ma służyć komunikator? Zapewne do tego, żeby się komunikować z innymi osobami. Zresztą sama nazwa na to dość jednoznacznie wskazuje. Zdaje się jednak, że ktoś w zarządzie Facebooka stwierdził, że opasła aplikacja Messengera potrzebuje kolejnych dodatków. I to takich, które niebezpiecznie zbliżają ją do Instagrama. Ta aplikacja przecież jest już w portfolio Facebooka więc wszystko zdaje się być logiczne. Tylko czy naprawdę użytkownicy tego potrzebują?

Messenger wygląda jak Instagram

I choć twierdzenie, że Messenger wygląda jak Instagram może być lekko nad wyrost, to jednak tkwi w nim ziarno prawdy. Oczywiście rozumiemy, że ludzie potrafią komunikować się na różne sposoby. Czasem przyjemnie wysłać do kogoś naklejkę czy nawet film. Po co jednak zapychać aplikacje kolejnymi dodatkami, kiedy jej głównym celem powinna być zwyczajnie komunikacja. Messenger powoli zamienia się więc w coś, co chce mieć wszystko, a jednocześnie zatraca powoli swoje pierwotne cele.

W najbliższej aktualizacji, która do większości może trafić nawet dziś, pojawi się opcja nagrywania wideo typu Boomerang. Instagram wprowadził je u siebie już jakiś czas temu, więc duża część z użytkowników będzie wiedziała, jak sobie z tym poradzić. Kolejną z nowości będzie Selfie Mode, czyli możliwość robienia sobie zdjęć, gdzie tło będzie automatycznie rozmazywane. Miły dodatek, choć przy nowych telefonach w większości dostępny od dłuższego już czasu. Pojawią się także nowe naklejki oraz możliwość ich dodawania do zdjęć w formie AR. Oczywiście wszystko będzie można zrobić od razu z poziomu Messengera.

Komu to potrzebne?

Zmiany wprowadzane przez Messengera nie każdemu mogą się podobać. I zapewne osoby, które na nie wpadły, zdają sobie z tego dobrze sprawę. Widocznie Facebook chce zawładnąć jak największą częścią rynku i zgarnąć do siebie ja najwięcej użytkowników. I w tych zabiegach może być jakaś metoda. Tylko co ze „starymi” użytkownikami, którzy nie mają ochoty obciążać swoich smartfonów kolejnymi, niepotrzebnymi dla nich dodatkami?

Wideo typu Boomerang i Selfie Mode z pewnością komuś się przydadzą. Podejrzewamy nawet, że całkiem sporej ilości osób. Szkoda tylko, że użytkownicy nie mają wyboru, które z wprowadzanych dodatków chcą zainstalować na swoich urządzeniach. To byłoby coś, co z pewnością przekonałoby trochę osób do korzystania z komunikatora. Messenger wygląda jak Instagram, a przynajmniej zaczyna go przypominać. Zobaczymy na czym się skończy.

Nowe smartfony, które pozwolą wam zainstalować dowolny komunikator, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Facebook / TheVerge

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...