facebookkss

Mobilne kafelki coraz lepsze – najnowszy Facebook Beta wprowadza istotne zmiany

Windows Phone, a teraz także Windows 10 Mobile cierpią przez brak aplikacji w sklepie oraz przez słabe wparcie tych już dostępnych. Na szczęście coś w tej materii zaczyna się zmieniać, czego dowodem jest nowa odsłona oficjalnego klienta najpopularniejszego obecnie serwisu społecznościowego świata.

facebookkss

„Jedna jaskółka wiosny nie czyni” i tak też jeden update również, ale nie jest to „zwykła” aktualizacja. Jak powszechnie wiadomo, nad Facebookiem dla mobilnych okienek pracował wyłącznie Microsoft, przez co nowe funkcje portalu do aplikacji trafiały ze sporym opóźnieniem, albo w ogóle. To miało się poprawić, gdyż podczas konferencji giganta z Redmond zapowiedziano, iż za pracę wezmą się teraz programiści od Zuckerberga. Co prawda nie przejęli oni w całości projektu, jednak współpracują z Microsoftem i to intensywne. Dowód – dzisiejsza aktualizacja FB Beta.

Nie oznacza to oczywiście, że aplikacja przejdzie gruntowną przebudowę – na to widocznie za wcześnie, ale wprowadzanie do programu elementów, które na konkurencyjnych platformach są standardem, cieszy.

Na pierwszy ogień poszło wątkowanie komentarzy. To ogromne udogodnienie, znane z desktopowej wersji portalu, na iOS-ie i Androidzie gości od dawna, lecz dopiero po ingerencji programistów z Facebooka pojawiło się również w mobilnych okienkach. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, jaki zamęt powodował brak tejże funkcji?

FAcebookssw

Kolejne nowości to pojawienie się możliwości zmiany naszego profilowego tła bezpośrednio z poziomu aplikacji oraz tak elementarnej funkcji, jak edycja postów. Aż dziw bierze, iż na wspomniane opcje użytkownicy mobilnego systemu Microsoftu musieli czekać tyle czasu.

Na koniec zostawiłem najlepsze. Kliknięcie powiadomienia z grup kieruje nas do odpowiedniej podstrony aplikacji, a nie jak dotychczas miało to miejsce do przeglądarki Edge.

Jeśli jesteście zainteresowani przetestowaniem opisanych wyżej zmian, udajcie się pod ten link i pobierzcie Facebook Beta.

Źródła: Store, windowscentral.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...