Mobilny Facebook bez opcji Chatu!

Klient najpopularniejszego serwisu społecznościowego zostanie pozbawiony funkcji czatu. Użytkownicy aplikacji Facebook dla Androida i iOS chcąc dalej korzystać ze wspomnianej funkcjonalności będą musieli sięgnąć po FB Messenger.

facebook750x300

Taki krok z pewnością nie ucieszy posiadaczy smartfonow z mniejszą ilością pamięci. Konieczność posiadania dwóch oddzielnych aplikacji do obsługi bądź co bądź jednego serwisu społecznościowego wydajne się zasobożerna.

Zgodzę się z tym, lecz po części. O, ile zainstalowanie dwóch programów zmniejszy ilość wolnej pamięci na urządzeniu o tyle zapotrzebowanie na moc procesora oraz RAM w przypadku aplikacji Facebook powinna zmaleć. Dlaczego?

Otóż, taki FB na Androida przeładowany jest ważnymi oraz tymi mniej istotnymi funkcjami. Sama obsługa czatu zajmuje lwią cześć zarezerwowanych dla aplikacji zasobów. Jeśli oddzielimy wiadomości prywatne od samego serwisu możemy zyskać na wydajności. Na niesamowity efekt bym nie liczył, jednak z pewnością będzie można odczuć poprawę.

To jednak tylko moja opinia, ponieważ działania Zuckergerga moją mieć zupełnie inne podłoże np. finansowe. Tego jednak nie dowiemy się przez najbliższy czas, a możliwe, że pobudki jakimi kieruje się Mark pozostaną dla nas tajemnicą na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...