Już w najbliższy wtorek rozpocznie się sprzedaż Google Glass!

Na tę wiadomość fani giganta z Mountain View czekali latami. Od 15 kwietnia każdy (prawie) będzie mógł nabyć swój egzemplarz Google Glass. Aby nie było zbyt kolorowo należy nadmienić, że istnieją jednak pewne ograniczenia…

patrzałkiGoogle750z300

Projektu inteligentnych okularów wyszukiwarkowego giganta nie trzeba nikomu przedstawiać. Te innowacyjne urządzenie nie schodzi z pierwszych stron portali traktujących o tematyce nowych technologii. Niestety, „patrzałki” sprzedawane były jedynie deweloperom i to tylko tym mieszkającym na terenie USA.

Od przyszłego tygodnia nabywcami wspomnianych patrzałek mogą zostać osoby spoza grona deweloperskiego. Są jednak pewne haczyki. Pierwszym z nich jest ograniczenie terytorialne (zakup możliwy jedynie w Stanach Zjednoczonych). Osoby, zamieszkujące np. Polskę mogą jedynie pomarzyć o Google Glass. Przynajmniej oficjalnie, ponieważ posiadając rodzinę lub znajomych w USA mogą za ich pośrednictwem nabyć ów urządzenie.

Nawet, jeśli uporamy się z problemem dotyczącym odległości, musimy przygotować się na kolejny kłopot, jakim jest zaporowa cena. Deweloperska wersja okularów kosztowała 1.500$ i co ciekawe, edycja mająca trafić do sklepów we wtorek dostępna będzie w takiej samej kwocie. Przyznam, że trochę się zawiodłem, gdyż gigant z Mountain View swojego czasu zapewniał o tym, że cena urządzenia nie będzie należała do wysokich.

Jeśli jednak mamy bliskich na terenie Stanów Zjednoczonych oraz posiadamy gotówkę w kwocie ok 4.500 tyś zł nic nie stoi na przeszkodzie, aby nabyć Google Glass. Osobiście wolę poczekać na dostępność Glass na terenie naszego pięknego kraju.

 

Źródło: DroidLife

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...