Mobilny YouTube z obsługą gestów

Mobilna aplikacja kliencka serwisu YouTube wzbogaca się o obsługę gestów. Konkretnie rzecz ujmując, mówimy o dwóch gestach, z których jako pierwsi będą mogli skorzystać użytkownicy iPhone’ów oraz iPadów. Fani Androida, co zaskakuje, muszą poczekać na swoją kolej.

Branża mobilna uwielbia obsługę gestami. Podwójne tapnięcia, uszczypnięcie oraz przesuwanie obrazów sprawiają, że z urządzeń mobilnych korzysta się po prostu wygodniej. Najnowsze urządzenia oraz systemy iOS i Android czerpią pełnymi garściami z tegoż rozwiązania, rezygnując z leciwych już przycisków nawigacyjnych. Niestety, wiele aplikacji nieco opóźnia się z wejściem w świat nowych gestów i dobrym przykładem będzie tutaj YouTube. Apka “posiada” co prawda kilka ficzerów związanych z obsługą, jednak brakowało tutaj jednej, w mojej ocenie, ważnej funkcji.

YouTube i płynne przełączanie wideo

Zgoda, zmiana nie jest może ogromna i cieżko nazwać ją rewolucyjną. Jednak, jako że w mobilnej aplikacji YouTube spędzam sporą część dnia, udoskonalenie w zakresie obsługi gestami przyjmę z radością. Opisywana nowość to w zasadzie dwa gesty. Jeśli przesuniemy wideo od lewej do prawej krawędzi ekranu, cofniemy się do ostatniego filmu. Natomiast jeśli przesuniemy palcem od prawej do lewej krawędzi, zostanie uruchomiony następny film na liście. Proste, ale znacznie wygodniejsze od tradycyjnego klikania wirtualnego przycisku.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...