Apple Pay w ING

Apple Pay w ING – kolejny bank udostępnia płatności smartfonem

Kolejny duży bank udostępnia swoim klientom możliwość płacenia przez system Apple. Tak, w końcu Apple Pay w ING stało się faktem, a każdy kto ma na to ochotę, może z niego korzystać. Jak to zrobić i czy warto przesiąść się ze zwykłej karty płatniczej, właśnie na iPhone’a? Sprawdzamy.

Apple Pay w ING

ING Bank Śląski to jedna z większych instytucji bankowych w Polsce. O tym, że usługa Apple ma się pojawić w ich ofercie, wiadomo było już od dawna. Jednak nie podawano żadnej konkretnej daty, kiedy ma to nastąpić. Wiedzieliśmy jedynie, że będzie to gdzieś w pierwszym kwartale tego roku. Nie spodziewaliśmy się jednak, że będzie to wprowadzone tak szybko, choć tak naprawdę powinno zdarzyć się to już dużo wcześniej.

Apple Pay w ING

Apple Pay zyskało w Polsce naprawdę dużą popularność. Z usługi korzysta już bowiem ponad 200 tysięcy osób, a w samym np. mBanku jest ich ponad 100 tysięcy. I ta liczba pojawiała się już w pierwszym tygodniu od debiutu usługi. Takie liczby robią wrażenie, a już szczególnie wtedy, kiedy Google Pay radzi sobie zdecydowanie gorzej. Owszem, ostatnio wystartowała kampania reklamowa mająca zachęcić użytkowników do korzystania z tej formy płatności, ale na jej wyniki trzeba jeszcze trochę poczekać.

Tymczasem Apple Pay w ING jest już dostępne, a to oznacza, że do puli klientów Apple dojdzie spora liczba osób. Apple Pay dostępne jest na tych urządzeniach: iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X oraz Apple Watch (1. generacja). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by korzystać z płatności nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także i w Internecie. Do tego jednak będziemy potrzebowali MacBooka z Touch Bar oraz Touch ID. Wiadomo, bezpieczeństwo płatności na pierwszym miejscu.

Jak korzystać z Apple Pay w ING?

Użytkowanie Apple Pay w ING nie różni się specjalnie od tego, jak korzysta się z usługi w innych instytucjach bankowych. Potrzebujemy oczywiście dostępu do aplikacji banku ING, gdzie wybieramy następnie „Karty i płatności telefonem”. Kolejnym krokiem będzie akceptacja na przeróżne zgody, dotyczące danych przekazywanych firmie Apple oraz ING. I jedyne co nam później pozostaje, to weryfikacja karty w Apple Wallet, a ta następuje za pomocą autoryzacji kodem przesłanym przez SMS. I to tak naprawdę wszystko, co trzeba zrobić, by zacząć korzystać z nowej formy płatności.

Płatności w sklepach można już będzie wykonywać za pomocą smartfona, a ich akceptacja odbywała się będzie za pomocą Touch ID lub Face ID. To oczywiście zależne jest od tego, jakiego urządzenia obecnie używamy. Pełną instrukcję, jak korzystać z Apple Pay w ING znajdziecie wchodząc na stronę banku, czyli klikając TUTAJ.

Apple Pay w PKO BP już działa

Nowe smartfony, które także pozwolą wam płacić za zakupy, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: ING Bank Śląski

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...