Monaco – obejmij kontrolę nad grupą złodziei, w grze z serii „Dobra Gra”

Monaco – wielokrotnie nagradzana, niezależna produkcja studia Pocketwatch Games, w Polsce ukarze się w serii wydawniczej „Dobra Gra”.

Niezależna gra akcji, w której gracze obejmą kontrolę nad grupą złodziei, w naszym kraju zadebiutuje w serii wydawniczej „Dobra Gra”. Produkcja zdobyła wiele wyróżnień, w tym: za grafikę na Independent Game Festiwal oraz „Must Play” portalu Destructoid na targach PAX Prime. Ciepło przyjęli ją także krytycy i tak np. serwis Metacritic przyznał tytułowi, aż 83 Metapunkty.

Sprawdźmy zatem czy jest się czym ekscytować? Zadaniem graczy jest wcielenie się w rabusiów, którzy uciekają z więzienia, by w tytułowym mieście wykorzystać swoje talenty do tego, w czym są najlepsi, czyli kradzieży. W pojedynkę lub w kooperacji z przyjaciółmi planujemy oraz przeprowadzamy skok rabunkowy, omijając przy okazji wszelkie pułapki, przeszkody czy strażników. Czeka na nas ponad 30 zróżnicowanych misji rabunkowych, które można wykonać na wiele sposobów, w zależności od postaci obecnych w zespole.

Do zadań, które stawia przed nami gra, musimy precyzyjnie dobrać odpowiednich ludzi, reprezentujących osiem różnych klas: od hakera zakłócającego alarmy, aż po Kreta kopiącego tunele. Dobór konkretnych specjalistów jest kluczowy, bowiem od tego zależy powodzenie naszej misji. Głównymi elementami, nad którymi musimy się głowić, to nie tylko dotarcie do szczelnie bronionych skarbów, ale i zabranie ich oraz sprawna ucieczka z miejsca przestępstwa. Szczególnie ważna podczas rozgrywki jest współpraca oraz realizacja zadań z ukrycia, gdyż bezpośrednie starcia mogą okazać się dla nas zgubne.

– „Monaco to wyjątkowe dzieło z gatunku gier niezależnych. Gra niesamowicie pochłania, wyzwala emocje i trzyma w napięciu oraz, co najważniejsze, ma bardzo wciągający i satysfakcjonujący tryb kooperacji.” – komentuje Tomasz Gawlikowski, Kierownik Marketingu Wydawnictwa Techland. „Monaco jest istną perełką pośród gier niezależnych. Ogromnie cieszymy się, że udało się włączyć ją do naszego planu wydawniczego i niebawem zaoferować graczom w bardzo dobrej cenie.” – dodaje Gawlikowski.

http://www.youtube.com/watch?v=zxWf2RUjxnA

Monaco ukarze się na komputery osobiste (PC), a kosztować będzie 19,90 zł.

Więcej informacji o serii „Dobra Gra” znajdziecie tutaj.

Źródło: Techland

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...