Moto360Sport750x300

Moto 360 Sport – smartwatch dla aktywnych już w Polsce

Rynek urządzeń z segmentu wearables kwitnie. Polscy użytkownicy coraz częściej decydują się na zakup inteligentnych zegarków lub trackerów aktywności fizycznej, lecz decyzja o wyborze konkretnego modelu bywa trudna. Zapewniam was, że wprowadzenie do rodzimej dystrybucji Moto 360 nie ułatwi tegoż zadania.

Moto360Sport750x300

Marka Moto kojarzona jest głównie z eleganckimi smartwatchami, dlatego też pojawienie się w portfolio producenta sportowego czasomierza może wywołać niemałe poruszenie. Cechą odróżniającą zegarek od tych oferowanych przez konkurencję jest między innymi wbudowany moduł GPS, który we współpracy z aplikacją monitorującą Moto Body tworzy całkiem przydatny zestaw fitnesowy.

To jednak nie wszystko, gdyż w urządzeniu zaimplementowano zestaw najpotrzebniejszych czujników, wśród których znalazł się pulsometr znacząco zwiększający dokładność pomiarów aktywności. Warto wspomnieć, iż jak na „fit” zegarek przystało, zastosowana konstrukcja jest wodoszczelna (IP67). Wykonano ją z silikonu, podobnie zresztą jak pasek, dzięki czemu możemy być niemal pewni trwałości zegarka. Na froncie urządzenia znajdziemy 35-milimetrowy wyświetlacz, o którego odporność na czynniki zewnętrzne nie powinniśmy się specjalnie martwić. Zapytacie dlaczego? Wszystko dzięki zastosowaniu chemicznie hartowanego szkła Corining Gorilla Glass trzeciej generacji.

0MotoS

Za wydajność smartwatcha odpowiada czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 400, taktowany zegarem 1,2 GHz, wspierany 512 MB RAM oraz 4 GB wbudowanej pamięci flash. Nie bez znaczenia dla komfortu użytkowania ma tutaj bateria o pojemności 300 mAh, która według producenta zapewni użytkownikowi cały dzień (standardowej) pracy urządzenia na jednym użytkowaniu.

Na uwagę zasługuje również kompatybilność z platformami mobilnymi Android od 4.3, iOS od 8.2 oraz aplikacjami zewnętrznych producentów, z których należy wymienić MapMyRun, Under Armour Record oraz Strava.

Niestety, jest jedna kwestia, która może przeszkodzić Moto 360 Sport w zdobyciu popularności w kraju nad Wisłą. Mam tu na myśli cenę, która wynosi aż 1399, czyli stanowczo za dużo jak na gadżet ubieralny.

 

 

 

 

Źródło: Lenovo.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...