4GenMotoG750x300

Moto G 2016 (4gen) będzie prawdziwym hitem – wiecie dlaczego?

W sieci pojawiły się właśnie informacje o prawdopodobnej specyfikacji technicznej, planowanym terminie premiery oraz cenach czwartej generacji Moto G. Czy kolejna edycja tej niedrogiej słuchawki Motoroli odniesie sukces? To niemal pewne…

4GenMotoG750x300

Sam do niedawna należałem do grona użytkowników smartfonów z linii Moto G i muszę powiedzieć, że gdyby nie konieczność pracy z większym ekranem, zaliczałbym się do nich po dziś dzień. Nie mniej jednak uważam za wysoce prawdopodobne to, że niebawem wrócę do marki, a idealną ku temu okazją może być rynkowa premiera Moto G 2016.

Tytułowa linia smartfonów cechuje się idealnym wręcz stosunkiem ceny do jakości. Kwota, za jaką możemy nabyć urządzenia, jest śmiesznie niska, jeśli zestawimy ją z możliwościami tychże. Należy przy tym pamiętać, że mówimy o marce z pewną pozycją na rynku Mobile, a nie o kolejnym B-Brandzie.

Wracając do tematu – na stronie motog3 pojawiła się kompletna specyfikacja techniczna nadchodzącej Moto G czwartej generacji. Jest lepiej niż dobrze i choć do flagowców nowy smartfon nie ma zwyczajnie startu, to bez wątpienia zmiecie całą średnią, nie mówiąc już o budżetowej półce cenowej. Świetna konfiguracja w połączeniu z kilkoma ficzerami zarezerwowanymi dotychczas dla sprzętu droższego – to musi się udać.

4GenMotoG1

Do rzeczy. Moto G 2016 zostanie wyposażone w sześciordzeniową jednostkę Qualcomm Snapdragon 650, w skład której wchodzą 2 rdzenie Cortex-A72 (1,7 GHz) oraz 4 rdzenie Cortex-A53 (1,2 GHz). Nie trudno zgadnąć, iż procesor zapewni więcej niż przyzwoitą wydajność, oczywiście pod warunkiem, iż będzie wspierany przez wystarczającą ilość pamięci operacyjnej. O to nie powinniśmy się martwić, gdyż według redaktorów wspomnianego wcześniej serwisu w smartfonie znajdziemy aż 3 GB  RAM. Naturalnie pojawi się też słabsza wersja z 1 GB, ale przeznaczono ją wyłącznie na rynek indyjski.

Co dalej? 5-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości FullHD, pokryty chemicznie hartowanym szkłem Corning Gorilla Glass 4 generacji zapowiada komfortowe użytkowanie przestrzeni roboczej, jaką jest dotykowy ekran. Dodajmy do tego chip audio od Wolfsona, czytnik linii papilarnych oraz technologię szybkiego ładowania (quick charge) i zrobi się naprawdę ciekawie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prezentacja urządzenia odbędzie się już w czerwcu, zaś na półkach sklepowych Moto G 4 gen zagości już miesiąc później. Co ciekawe, w Polsce nabędziemy smartfon prawdopodobnie w cenie do 800 zł. Dużo czy mało, jak mylicie?

Źródło: motog3

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...