You are here
LG G5 kontra Samsung Galaxy S7 News 

LG G5 kontra Samsung Galaxy S7

Mobile World Congress zapowiada się w tym roku wyjątkowo ciekawie. Producenci zawsze szykowali na wydarzenie swoje najciekawsze produkty, ale tym razem widać emocji było im za mało. Tego samego dnia zaprezentowane zostaną dwa konkurencyjne flagowce LG G5 oraz Samsung Galaxy S7.

G5 S7 750x300 1

O tym, że w tym roku na MWC LG zaprezentuje coś dużego, wiedzieliśmy już od dawna. Koreańczycy nie kryli się ze swoimi zamiarami, choć tylko na nich poprzestali. Tajemnic swoich produktów strzegą znacznie lepiej niż konkurencyjny obóz. Nie jesteśmy przekonani, czy minimalna ilość przecieków od LG zwiastuje coś rewolucyjnego, czy wręcz przeciwnie.

Wydarzenie organizowane przez Samsunga, czyli #TheNextGalaxy zapowiedziano na 21 lutego, a LG postanowiło tego samego dnia urządzić swoją konferencję. Wyprzedzą Samsunga zaledwie o kilka godzin i choć to raczej nie wpłynie w przyszłości na sprzedaż smartfonów, to ich ruch jest genialny. Przynajmniej w teorii. O Galaxy S7 wiemy już bardzo dużo i oczekiwania wobec tej konferencji są zdecydowanie mniejsze. LG ze swoim G5 to tajemnica, która może okazać się wielkim hitem, a ten może przyćmić Galaxy S7.

G5 S7 750x300 2

Tylko że Samsung jest producentem, wokół którego jest ogromny szum medialny. Jeżeli zaprezentują coś więcej lub przecieki o S7 okażą się nie do końca trafne, LG przepadnie. Informacja o ich produkcie będzie żyła przez kilka godzin, a potem zostanie wyparta przez Samsunga. W obozie LG muszą pokazać więc coś, co zmiecie oponentów. A co wiemy w ogóle o G5? Niestety niewiele. Smartfon może korzystać z rozwiązań LG V10, choć drugi ekran raczej nie wchodzi w grę i zostanie pewnie sam główny wyświetlacz o przekątnej 5,6 cala. Dużym skokiem ma być procesor Qualcomm Snapdragon 820, czyli zupełna nowinka. Dodatkowo czytnik linii papilarnych, 3/4 GB RAM i kamera z podwójnym obiektywem.

Więcej wiadomo o Galaxy S7i S7 Edge. Rozmiary sprzętów nie są jeszcze dokładnie znane, ale powinny wynosić odpowiednio 5,1 oraz 5,5 cala. Procesorem może być zarówno Snapdragon 820, jak i autorski Exynos 8890. Pamięć RAM to 4 GB, a aparaty mają mieć naprawdę potężne matryce (16 megapikseli). Wizualnie nie oczekujemy dużej rewolucji do obranej przez Samsunga ścieżki, ale z oficjalnym werdyktem poczekamy do prezentacji. Szykuje się naprawdę zacięta walka!

Źródło: Phonearena
Fot: jw.
__________________________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Related posts

Leave a Comment