Moto G4

Moto G4 – pierwsze wrażenia na gorąco

Od pewnego czasu testuję Moto G4 od Lenovo, co swoją drogą okazało się czynnością przyjemną. Chciałbym w związku z tym podzielić się z wami kilkoma spostrzeżeniami dotyczącymi tytułowego modelu.

Moto G4

Moto G4

Na wstępie zaznaczam, że nie jest to moja pełna opinia, na temat tego co oferuje sprzęt, a jedynie pierwsze wrażenia spisane na kartce i podane w nieco ciekawszej formie. Nie znajdziecie tutaj testów baterii, jasności ekranu czy wyniku prób zachlapania wodą. Zamiast tego dowiecie się, jakie uczucia towarzyszą użytkownikowi podczas kilku pierwszych dni korzystania z Moto G4.

Rozpakowujemy Moto G4

Korzystałem z każdego urządzenia z serii Moto G, ba – z jednego nawet prywatnie. Muszę przyznać, że cała seria może pochwalić się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Co prawda pierwsza słuchawka z linii powstała za rządów Google, jednak kolejne sprzęty marki pokazują, iż kroczy ona drogą wyznaczoną już dawno.

Pudełko, jak i jego zawartość nie było dla mnie zaskoczeniem – typowy kartonik z akcesoriami średnio półkowymi. Dodatki nie są z pewnością konstrukcjami premium, ale też nie zasługują na hejt. W tej cenie – zestaw jest naprawdę wystarczający, ale to nie dla niego zdecydowaliśmy się kupić Moto G4… Prawda jest taka, że osoby nabywające rzeczony smartfon szukają stabilności za sensowny pieniądz i wiecie co – to właśnie otrzymują. Skłamałbym jednak twierdząc, że sprzęt oddaje wszystko to, co oddawali poprzednicy.

Mocniejszy, ale większy

Moto G4

Moto G4

To, że nowy przedstawiciel linii może pochwalić się wyższą wydajnością, nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Podobnie, jak smaczki programowe, które wymienię na końcu wpisu. Zdziwieniem może być ekran, a konkretnie jego przekątna równa 5,5-calom. Tak, Moto G4 jest phabletem, co niestety nie przypadnie do gustu każdemu. Faktycznie większy ekran w wielu przepadkach jest zwyczajnie użyteczniejszy, jednak należy pamiętać, że odbywa się to kosztem wygody i mobilności. Obecnie prywatnie użytkuję urządzenie 4-calowe (iPhone SE) i choć przesiadłem się z 5,5-cali, czuje się naprawdę komfortowo, moje kieszenie również.

Konstrukcja jest solidna, spasowanie świetne i przyznam, że nawet przez chwile nie miałem obaw o do jego wykonania. Moto po raz kolejny pokazuje klasę. Sprzęt świetnie leży w dłoni, na co wpływ ma z pewnością przyjemna faktura tylnej klapki skrywającej baterię, niestety niewymienną.

Plusy i minusy na szybko

Plusy:

 • Niska cena
 • Rozdzielczość ekranu (1920 x 1080p)
 • Spasowanie elementów
 • Cena
 • Bateria (pierwsze dni)
 • (Prawie) czysty Android
 • Dodatki producenta – nienachalne

Minusy:

 • Większa od poprzedników konstrukcja
 • Kiepskie zdjęcia w słabym świetle
 • Przeciętna wydajność w grach

Smaczki:

 • Obsługa gestów (wybudzanie, latarka)
 • Zastąpienie diody powiadomień aktywnym ekranem
 • Asystent
 • Ciekawa aplikacja Aparatu

Pamiętajcie – to jedynie pierwsze wrażenia. Jesteście zainteresowani poznaniem pełnej opinii na temat urządzenia? Zapraszam was już za tydzień.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

239 More posts in testy category
Recommended for you
Sennheiser HD 100
Sennheiser HD 100 — recenzja podstawowych słuchawek zaufanej marki

Tytułowy producent znany jest z kosztownych słuchawek wysokiej jakości, ale myli się ten, kto uważa, że...