MOTO X – kolejne informacje

O Motoroli nie mówi się za wiele. Nawet po tym, jak firma została kupiona przez Google. Jednak od pewnego czasu, w sieci coraz częściej pojawiają się nieoficjalne informacja dotyczące zbliżającej się premiery nowej słuchawki Motoroli.  Tym razem, na serwisie YouTube pojawił się film, przedstawiający Moto X Phone.

motorola-moto750x300

Zakładając, że to co widać na filmie jest prawdą czeka nas miłe zaskoczenie. Motorola będzie wyposażona w nowe przydatne funkcje. Od teraz po wypowiedzeniu słów „ok, google”, uruchomiona zostanie aplikacje Google Now. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że komendę możemy wydać nawet, kiedy ekran urządzenia jest wygaszony. Dzięki takiej funkcjonalności, bezdotykowa obsługa smartfona stanie się możliwa.  Mało tego, kiedy spojrzymy na Moto X, bez potrzeby odblokowywania ekranu, zostaną wyświetlone powiadomienia.

 http://www.youtube.com/watch?v=uBGU9t7NpaA

W ten oto sposób telefon Motoroli stanie się jeszcze bardziej SMART, jednak po chwili zastanowienia poczułem lekki niepokój. W dobie afery Prism i jej podobnych, każdy stara się dbać o swoją prywatność. Urządzenie cały czas będzie nasłuchiwało słów „ok, google”, skąd mam wiedzieć, że tylko ich, a dźwięk nie będzie przesyłany dalej? To samo tyczy się kamery, która ma „wyczuć” moment, w którym patrzymy na ekran. Tutaj też pojawiają się wątpliwości.

Odstawmy niepokój na bok, gdyż ten często towarzyszy pojawianiu się nowości, szczególnie technologicznych. Motorola, w swoich reklamach daje do zrozumienia, że Moto X będzie wyróżniać się na tle konkurencji ponadprzeciętnymi możliwościami spersonalizowania. Na forach internetowych pojawiają się spekulacje na temat tego czego owa personalizacja będzie dotyczyć. Możliwość doboru koloru urządzenia wydaję się oczywista, lecz użytkownicy oczekują czegoś więcej. Tym czymś jest wybór podzespołów smartfona. Mam tu na myśli przekątną ekranu, technologię jego wykonania, procesor, a nawet poszczególne moduły łączności. To byłoby coś, niestety mimo pojawienia się wcześniej wspomnianego filmiku, o Moto X Phone wiadomo niewiele. Tak najprawdopodobniej zostanie do momentu oficjalnej premiery. 

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...