Moto X4

Moto X4 na IFA 2017 — Motorola zaszalała

Zgodnie z oczekiwaniami, Motorola pokazała dziś swój najnowszy smartfon Moto X4. Nie jest to jedyna premiera urządzeń firmy, mająca miejsce na IFA, jednak dziś weźmiemy pod lupę jedynie telefon. Nie byle jaki telefon.

Moto X4

Moto X4 nie była dla nas tajemnicą od co najmniej kilku tygodni. Ogromna liczba przecieków zdradzała niemal pewną konfigurację techniczną, zaś dzięki renderom mogliśmy poznać wygląd konstrukcji. Dziś przyszła pora na zestawienie doniesień ze stanem faktycznym. Sprawdźmy więc na, ile pomylili się “wróże”.

Moto X4 — jest stylowo

Dla mnie X4-ka wygląda obłędnie i sprawia wrażenie smartfona z najwyższej półki. Sprzęt niemal w całości wykonano ze szkła, które chroni warstwa Gorilla Glass. Niestety producent nie podał, o którą generację chodzi. Ramka okalająca wyświetlacz to już anodowane aluminium, które samo w sobie stanowi solidne wzmocnienie. Z przodu znajdziemy czytnik linii papilarnych obsługujący gesty, maskownicę głośnika, aparat oraz niezbędne czujniki. Prawdziwa magia dzieje się z tyłu, gdyż plecki sprawiają wrażenie chromowanej odbijającej światło powierzchni. Efekt może się podobać. Podobnie jak podwójne “oczko” aparatu, które zamknięto w nieco wysuniętym ponad obudowę pierścieniu.

Jest moc

Moto X4 jest konstrukcją z 5,2-calowym ekranie IPS Full HD. Nad jego wydajnością czuwa średniopółkowy procesor Qualcomm Snapdragon 630, 3 lub 4 GB RAM (w zależności od regionu) oraz 32 lub 64 GB pamięci flash. Urządzenie komunikuje się za pomocą interfejsu USB-C oraz bezprzewodowo poprzez technologię Bluetooth 5.0. Akumulator o pojemności 3000 mAh powinien zapewnić pełny, niczym niezakłócony dzień pracy na jednym ładowaniu.

Moto X4

Fotograficznie

Lubicie zdjęcia? Świetnie, Moto X4 również. Skąd przypuszczenia? Wystarczy spojrzeć w dokumentację smartfona, która zdradza, z jakimi modułami foto będziemy mieli do czynienia. Aparat główny to podwójna jednostka z 12 Mpix matrycą z jasnością f/2.0 oraz dodatkową 8 Mpix o szerokim kącie 120 stopni i świetle f/2.0. Jak nie trudno zgadnąć, podwójny aparat pozwala na ostatnio popularne rozmycie tła. Nie jest to co prawda bokeh znany z lustrzanek, ale efekt wow wśród przyjaciół będzie murowany.

Również fani selfie powinni znaleźć tutaj coś dla siebie. Producent zaimplementował w Moto X4 16 Mpix przedni aparat ze światłem f/2.0 i opcją Selfie Panorama.

Cena i dostępność

Urządzenie trafi na nasz rynek w październiku i zapłacimy za niego jedynie 1799 złotych. Jest to kwota bardzo rozsądna i myślę, że Moto X4 bez większych problemów znajdzie wielu kupców.

Źródło: Motorola

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...