You are here
Motocykl w Days Gone to twój najlepszy przyjaciel Gry konsole 

Motocykl w Days Gone to twój najlepszy przyjaciel

Do premiery kolejnej gry z zombie, już stosunkowo niedługo. Tak przynajmniej może się wydawać, bo to jeszcze kilka miesięcy. Niemniej Sony skutecznie uruchamia już akcję promocyjną produkcji, która może okazać się hitem. Teraz na przykład dowiedzieliśmy się, że motocykl w Days Gone będzie równie ważny, jak koń w Red Dead Redemption. O ile nie ważniejszy.

Motocykl w Days Gone

Days Gone to jedna wielka zagadka. Od jakiegoś czasu, publikacje na temat nowego działa Bend Studio, zdają się pokazywać grę jako dzieło niemal wybitne. Tylko, że jakoś jeszcze trudno nam w to uwierzyć. Oczywiście marketing rządzi się swoimi prawami i tutaj nie ma możliwości, żeby tytuł przedstawiać inaczej. Jednak teraz, kiedy zaczynają pojawiać się nowe materiały odnośnie Days Gone, zaczynamy mieć nadzieję, że faktycznie może być… dobrze. Co tym razem zaprezentowało Sony?

Motocykl w Days Gone

Tym razem w zaprezentowanym materiale promocyjnym skupiono się na tym, co jest atrybutem głównego bohatera. Motocykl w Days Gone będzie bowiem odgrywał znacznie większą rolę, niż do tej pory mogliśmy zakładać. Nie będzie to bowiem tylko środek lokomocji, ale coś, co po prostu pozwoli nam przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. I to może wydawać się logiczne, ale dopiero teraz studio zaprezentowało to, jak będzie można rozbudowywać nasz sprzęt, a jednocześnie zwiększać swoje szanse na przeżycie.

Motocykl w Days Gone, wraz z rozwojem fabuły oraz odkrywaniem nowych miejsc oraz warsztatów, będzie można ulepszać. Dodawać do niego lepsze osłony, uzbrojenie oraz modyfikować go pod względem wizualnym. Gracz dzięki temu będzie w stanie zwiększyć osiągi sprzętu, który pozwoli mu np. na szybszą ucieczkę przed hordą zombie. Lepszy motocykl to także większe szanse na to, żeby dogonić przeciwnika, którego ścigamy. Bo w Days Gone czeka nas znacznie więcej wyzwań, niż tylko walka z nieumarłymi. Człowiek także będzie stał nam na drodze i pilnował np. swoich zapasów, które nam mogą okazać się niezbędne do dalszej rozgrywki.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=127&v=vy7XXsiKHTA

Świat Days Gone

Zaprezentowany materiał pokazuje nie tylko to, jak motocykl w Days Gone może uratować życie graczowi. Daje także lepszy podgląd na to, jak będzie wyglądał otwarty świat w produkcji. Występowały w nim będą oczywiście wrogie obozy, które będzie można infiltrować, by zdobywać potrzebne do przeżycia środki. Jednak ważniejsze wydaje się to, że na mapie dostępne będą także kryjówki, które dadzą graczowi bezpieczny nocleg. W końcu spanie pod gołym niebem to proszenie się o śmierć. Przynajmniej w świecie, gdzie zombie mogą być także zwierzęta.

To już wprawdzie wiedzieliśmy, ale tym razem pokazano nam dłuższy fragment tego, jak zwierzęta mogą wyglądać. Nie wiadomo, czy element polowania na zwierzynę także będzie obecny w Days Gone, ale za to możemy być pewni, że nigdzie nie możemy czuć się bezpieczni. Kontakt z przemienionym niedźwiedziem może i zapewne skończy się dla gracza tragicznie. Days Gone to zdecydowanie produkcja, która ma prawo namieszać na rynku. Pod warunkiem, że jej otwarty świat zostanie odpowiednio wyważony i faktycznie będzie co w nim robić. Zbyt dużo „piaskownic” ma tendencję do tego, żeby zapełniać lokacje identycznymi misjami pobocznymi. Przynieść jakiś przedmiot to zwyczajnie za mało, by mieć przyjemność z grania. Miejmy więc nadzieję, że Bend Studio poszło o krok dalej i przygotowało dla graczy coś ciekawego w tym temacie. Wiemy już, że motocykl w Days Gone będzie odgrywał ważną rolę. Na resztę przyjdzie nam pewnie poczekać do samej premiery. A ta już w kwietniu.

Edycja kolekcjonerska Days Gone wymiata, ale to nie wszystko od Sony

Nowe konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Sony / PlayStation blog / YouTube

Related posts

Leave a Comment