Edycja kolekcjonerska Days Gone

Edycja kolekcjonerska Days Gone wymiata, ale to nie wszystko od Sony

W 2019 roku na graczy czeka kilka dużych tytułów, które mogą wydawać się do siebie zbliżone. Każdy z nich będzie bowiem poruszał tematykę żywych trupów. Jednym z nich jest produkcja przygotowana przez Bend Studio. Teraz zobaczyliśmy, jak wygląda edycja kolekcjonerska Days Gone i trzeba przyznać, że robi ona duże wrażenie.

Edycja kolekcjonerska Days Gone

Styczeń przyniesie graczom nową wersję kultowej gry Capcom, czyli Resident Evil 2. To pierwszy z dużych tytułów, który porusza tematykę zombie. Kolejnym będzie oczywiście Days Gone, którego premierę przesunięto ostatnio na 26 kwietnia. Prawdopodobnie dlatego, żeby gracze nie musieli wybierać czy wolą posterunek w Raccoon City czy może bezkresne tereny Stanów Zjednoczonych. Istnieje jeszcze cień szansy, że w 2019 roku pojawi się na rynku The Last Of Us 2, choć to raczej czcze życzenia. Niemniej widać, że tematyka zombie dalej jest aktualna, a developerzy chętnie sięgają po sprawdzone tematy.

Edycja kolekcjonerska Days Gone

Skoro sama premiera gry została odsunięta w czasie, twórcy mają teraz większe pole do popisu. Na blogu PlayStation pojawił się pierwszy z filmów pokazujący, co takiego będzie czekało na graczy. Tutaj skupiono się głównie na terenach, które przyjdzie im eksplorować. I to co zaprezentowano, naprawdę potrafi zrobić spore wrażenie. Otwarty świat wprost zachęca do tego, żeby wsiąść na motor i po prostu go zwiedzać. Nie wiadomo wprawdzie, czy gracze dostaną od razu taką możliwość, czy będą musieli przejść przez misje fabularne, które odblokują dane lokacje.

To jednak nie ma większego znaczenia, bo finalnie świat w Days Gone wygląda obłędnie. Będzie można odwiedzać większe i mniejsze miasteczka, bazy wypadowe, a także poruszać się po górskich szlakach czy zalesionych terenach. Dodatkowo pojawi się także element naturalny, czyli np. deszcz, który ma wpływać na przyczepność naszego motoru do ziemi. Zastanawiamy się, czy Days Gone wzbudzi kontrowersje, bo choć zabijamy tam już nieżyjących, to wśród nich da się zauważyć także dzieci. Na to przyjdzie nam poczekać do 26 kwietnia, ale już teraz Sony pokazało, jak będzie wyglądać edycja kolekcjonerska Days Gone. I jest przepiękna w każdej z zaprezentowanych form.

Co zawiera kolekcjonerka Days Gone?

Patrząc na wpis zamieszczony na blogu PlayStation, trudno nam wyjść z podziwu. Szczególnie, jeżeli przyjrzymy się edycji kolekcjonerskiej na rynek USA. Tam bowiem dostaniem najwięcej. W skład wchodzi bowiem:

  • Gra w wersji pudełkowej ze steelbookiem
  • Figurka głównego bohatera wraz z motorem
  • 6 przypinek na kamizelkę
  • Naszywka na kamizelkę
  • Fizyczny i cyfrowy mini art-book
  • Fizyczny i cyfrowy soundtrack
  • 4 naklejki
  • Cyfrowe DLC

Do tego dochodzi jeszcze zawartość cyfrowa, która może przydać się w zmaganiach on-line. Wersja specjalna jest już uboższa, ale zapewne jej cena, nie będzie tak zabójcza. Znajdziemy w niej grę w pudełku wraz ze steelbookiem, fizyczny oraz cyfrowy art-book oraz soundtrack, a także zawartość cyfrową. Czemy na kolejne firmy z serii, które pokażą nam coś więcej ze świata Days Gone. Tytułu, który tak naprawdę dalej jest jedną wielką niewiadomą. Czekamy bowiem albo na wielki hit, albo na zmarnowany potencjał. I szczerze mamy nadzieję, że jednak na to pierwsze.

Edycja kolekcjonerska Days Gone

Edycja specjalna Days Gone

[Recenzja] Resident Evil 2 1-shot demo. Jest więcej niż dobrze.

Nowe gry oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Sony PlayStation Blog Europe / USA

Dodaj komentarz

1244 More posts in Gry category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...