You are here
Motorola Moto G8 Plus – nowy model, który warto znać artykuły News 

Motorola Moto G8 Plus – nowy model, który warto znać

Dziś oficjalnie zaprezentowano trzy nowe model z rodziny Motorola, którym warto się bliżej przyjrzeć. Największą gwiazdą wśród nich jest z pewnością Moto G8 Plus, ale Moto One Macro oraz Moto E6 Play to także sprzęty, które zasługują na uwagę fanów nowych technologii. Co takiego przyniosą i ile trzeba będzie za nie zapłacić? Sprawdzamy!

Moto G8 Plus
Fot. Motorola Moto G8 Plus

Czasem można się już pogubić w tym, ile telefonów ma w swojej ofercie Motorola. Teraz będzie jeszcze trudniej, bo właśnie do portfolio producenta trafiły trzy kolejne. I jak zawsze w przypadku Motoroli, możemy mówić tutaj o urządzeniach, które dopasowane są do różnych potrzeb klientów. Firma zdaje się dokładnie słuchać tego, co mówią do niej jej klienci i to bardzo dobrze widać w produktach, które dziś zostały zaprezentowane. Oto one.

Moto G8 Plus

Zdecydowanie najmocniejszym z trzech pokazanych dziś modeli, jest Moto G8 Plus. Motorola kontynuuje obraną przez siebie drogę i także w tym modelu zastosowała wygląd, który przywołuje na myśl innych producentów. Trochę nam brakuje charakterystycznej buźki, ale akurat z tym, możemy jakoś „żyć”. Smartfon ma niewielki notch na górze 6.3 calowego wyświetlacza Max Vision, który oferuje rozdzielczość FHD+. Obraz wyświetlany będzie w proporcjach 19:9, a o jakość dźwięku mają zadbać dwa głośniki wspierające technologię Dolby. Pod maską czeka na użytkowników procesor Qualcomm Snpadragon 660, a jego pracę ma wspierać 4 GB  lub 6 GB w zależności od wersji. Na dane przeznaczono 64 GB, ale przestrzeń zawsze można jeszcze powiększyć korzystając z karty microsSD (do 512 GB).

Na uwagę zasługuje tutaj także potężny akumulator, którego pojemność wynosi 4000 mAh, a dzięki technologii szybkiego ładowania, użytkownik nie powinien specjalnie przejmować się utratą energii. Ładowarka 15W i technologia Turbo Power ma sprawić, że w zaledwie 15 minut uda się podładować smartfona na kolejne 8 godzin działania. Jednak największą zaletą urządzenia zdają się być jego aparaty.

Aparaty w Moto G8 Plus i cena smartfona

Tak o samych możliwościach fotograficznych nowego smartfona, pisze jego producent:

„moto g8 plus wyróżnia się najlepszymi w historii funkcjami fotograficznymi w rodzinie moto g, o czym świadczy system aparatów z technologią Quad Pixel charakteryzującej się 4-krotnie większą czułością przy słabym oświetleniu. Dzięki temu każde zdjęcie jest ostre i przyciąga wzrok żywymi kolorami. moto g8 plus oferuje najbardziej imponujące innowacje fotograficzne Motoroli, w tym 48-megapikselową matrycę z trybem nocnych zdjęć, czujnik głębi oraz specjalną kamerę akcji o ultraszerokim kącie widzenia 117°, którą można nagrywać wideo w orientacji poziomej, wygodnie trzymając telefon pionowo. Miłośnicy selfie mają do dyspozycji 25-megapikselowy aparat przedni, który rejestruje najżywsze kolory i najostrzejsze obrazy w historii tej rodziny telefonów”.

Widać więc, że Moto G8 Plus zapowiada się na naprawdę interesujący smartfon. Ile więc trzeba będzie za niego zapłacić? Nowy telefon będzie można dostać u operatora Plus, a jego sugerowana cena detaliczna ustalona została na 1199 złotych. Moto G8 Plus pojawi się w wariantach gradientowych o kolorach Cosmic Blue (niebieskim) i Crystal Pink (malinowym). To jednak nie jedyny smartfon, który Motorola dziś pokazała.

Motorola One Macro
Fot. Motorola One Macro

Motorola One Macro

Jak sama nazwa wskazuje, tym razem Motorola położyła nacisk na możliwości fotografowania w zbliżeniu. Zastosowano tutaj technologię Macro Vision, która pozwala na złapanie ostrości nawet w odległości 2 cm od fotografowanego obiektu. Aparat do zdjęć makro ma 2 Mpix, a główna jednostka ma 13 Mpix oraz przysłonę F2.0. Do tego dochodzi jeszcze 2 Mpix z przysłoną F2.2 jako czujnik głębi. Procesorem zarządzającym został tutaj MediaTek Helio P70, a jego pracę wspierać będzie 4 lub 6 GB RAM. Na dane przeznaczono 64 GB. Wyświetlacz urządzania ma przekątną 6.2 cala i oferuje rozdzielczość 720p. Akumulator o pojemności 4000 mAh powinien zapewnić pracę na cały dzień. Cena Motorola One Makro ma wynosić w Polsce 899 złotych.

Motorola E6 Play
Fot. Motorola E6 Play

Motorola E6 Play

Ostatnim z nowych modeli jest Motorola E6 Play i jest to zdecydowanie najprostszy z nowych smartfonów w ofercie. Wyświetlacz Max Vision o przekątnej 5.5 cala oferuje rozdzielczość HD+, czyli 720p. Akumulator urządzenia ma pojemność 3000 mAh, a aparat główny ma matrycę 13 Mpix. Na dane przeznaczono 32 GB, ale można dołożyć dodatkowe 256 GB za pomocą karty microSD. Telefon ma kosztować zaledwie 449 złotych i pojawi się w kolorach Steel Black (czarnym) oraz Ocean Blue (niebieskim).

Nowe smartofny znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Motorola Informacja prasowa / The Verge / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment