Moto Z3

Motorola Moto Z3 to pierwszy smartfon z 5G

Doniesienia sugerujące, że premiera Moto Z3 od Motoroli odbędzie się drugiego sierpnia w Chicago, potwierdziły się. Firma zaprezentowała smartfon, który zaskakuje przede wszystkim obsługą sieci 5G w dołączonym module.

Moto Z3

Motorola wygrała wyścig o pierwszy smartfon mogący pochwalić się obsługą sieci 5G. Co prawda są to możliwości ograniczone i nie do końca wygodne, jednak fakt pozostaje faktem. Jak korzystać z rzeczonego rozwiązania? Tutaj niestety nie jest już tak kolorowo.

Moto Z3 oficjalnie

Tutaj trzeba podkreślić jedną bardzo ważną rzecz. Otóż tytułowa Motorola nie jest do końca nowym smartfonem, a jedynie wariacją na temat modelu Z3 Play. Owszem, urządzenie dostało częściowo mocniejsze podzespoły, ale dalej spoczywają one w znanej już wszystkim konstrukcji. Niemniej, z chęcią sprawdziłbym, jak sprzęt zachowuje się w codziennym użytkowaniu i mam nadzieję na taką okazję.

Cóż jest więc siłą nowego urządzenia? Możliwość współpracy z modułem 5G, który wbudowano w specjalny magnetyczny mod. Akcesorium posiada własne zasilanie oraz gniazdo na dodatkową kartę SIM. Niestety, na ten moment współpracuje on tylko z amerykańską siecią Verizon w zaledwie trzech miastach — Sacramento, Los Angeles i Huston. Marna jest to więc pociecha dla nas, Europejczyków.

Jedno trzeba Motoroli oddać – firma wygrała wyścig o pierwszy smartfon zdolny do obsługi sieci 5G. Dlaczego nie wbudowano tegoż modułu w samo urządzenie? Byłoby to skomplikowane i problemowe, gdyż technologia, jako taka, jest jeszcze w trakcie rozwoju. Pozostaje mieć nadzieję, że my również niebawem skorzystamy z podobnego rozwiązania.

Źródło: DigitalTrends, Motorola Blog

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...