You are here
Motorola Moto Z4 Play bez tajemnic, choć z niespodzianką artykuły mobile News Sprzęt 

Motorola Moto Z4 Play bez tajemnic, choć z niespodzianką

Moto Z4 Play powinna zadebiutować w ciągu najbliższych miesięcy, jednak mimo to informacje o smartfonie były szczątkowe. W zasadzie, za pewnik mogliśmy brać jedynie wygląd zaprezentowany na grafikach poglądowych. Dziś wiemy już, że urządzenie zaskoczy wszystkich trzema rozwiązaniami konstrukcyjnymi — aparatem, biometrią oraz ekranem.

Moto Z4 Play
@OnLeaks

Wybaczcie moją niepohamowaną sympatię do Motoroli, ale w świecie Androida jest to jeden z moich ulubionych producentów smartfonów. Urządzenia marki Moto są świetnie wycenione, solidnie wykonane i co ważne — producent dba o oprogramowanie oraz aktualizacji tak jak dbać powinien. Wbrew pozorom, nie są to kwestie oczywiste. 

Seria Moto Z Play spodobała mi się głównie ze względu na dostępność modułów. Co prawda nie osiągnęły one ogromnego sukcesu, ale nie zmienia to faktu, że dodatki takie jak pad do gier, głośnik, powerbank czy projektordla wielu mogą okazać się przydatne. Może właśnie dlatego Motorola zdecydowała się kontynuować tytułową serię, która powróci do nas w postaci modelu Z4 Play.

Co nowego w Moto Z4 Play?

Na początek sprawdźmy kwestie typowo konstrukcyjne. Front smartfona niemal w całości wypełnia ekran, w tym przypadku 6,22-calowy Super AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 piksei (414 ppi). Zrezygnowano tutaj ze stosowania notcha, który ustąpił miejsca ledwie dostrzegalnej łezce wtopionej w aparat. Najważniejszą sprawą dotyczącą ekranu jest wbudowany weń czytnik linii papilarnych. Podobne rozwiązanie spotykamy w wielu konkurencyjnych smartfonach, szczególnie tych chińskiego pochodzenia.

Na dolnej części plecków Moto Z4 Play producent umieścił złącze do instalacji modułów, środek zdobi przyjemne dla oka logo marki, ale to, co wzbudza ciekawość, to aparat. Okazuje się, że Motorola wybrała w tym przypadku nie podwójny, a pojedynczy moduł o rozdzielczości 48 Mpix. Firma ewidentnie postawiła na szczegółowość obrazu aniżeli bonusy wynikające ze stosowania hybrydy kilku obiektywów. W mojej ocenie jest to ruch dobry, a nawet bardzo dobry.

Smartfon napędza układ średniopółkowy Qualcomm Snapdragon 675, 4 lub 6 GB RAM oraz 64, lub 128 GB przestrzeni na dane. Baterię o pojemności 3600 mAh naładujemy za pomocą Turbo Chargning z USB-C.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: 91mobiles, GSMArena

Related posts

Leave a Comment