You are here
Cofanie wiadomości na Messengerze dostępne dla wszystkich Aplikacje artykuły mobile News 

Cofanie wiadomości na Messengerze dostępne dla wszystkich

Facebook poinformował, że funkcja usuwania wiadomości na Messengerze została oficjalnie wdrożona u wszystkich użytkowników komunikatora. Są jednak pewne haczyki związane z funkcją.

Wiadomości na Messengerze
fot. Facebook

Usuwanie wiadomości na Messengerze skutkowało dotychczas skasowaniem danego wpisu po „naszej stronie” komunikatora. Wpis nie znikał w magiczny sposób z aplikacji naszego rozmówcy, nad czym ubolewał niejeden użytkownik pragnący cofnąć nieprzemyślane zdanie. Zuckerberg postanowił wykonać ukłon w stronę użytkowników i wyposażył Messengera w brakującą opcję. Sprawdźmy, jak działa.

Usuwanie wysłanych wiadomości na Messengerze

Przyznam się, że należałem do szczęśliwców, którzy już od jakiegoś czasu mogli testować ogłoszony wczoraj ficzer. Jego działanie opiera się na możliwości usunięcia wysłanego na Messengerze komunikatu przez pierwsze 10 minut po dokonaniu czynności. Nasz rozmówca nie zobaczy w ten sposób treści, której wysłanie chcieliśmy cofnąć. Uważam, że czas, jaki mamy na decyzję, jest wystarczający i chroniący nas przed przypadkowymi pomyłkami.

Jeśli natomiast ktoś wysłał do nas obraźliwy komunikat, zdjęcie lub w inny sposób naraził nas, lub innych użytkowników komunikatora na niepożądane treści, w dalszym ciągu możemy zgłosić delikwenta do moderatorów. Okazuje się, że choć wiadomości giną ze skrzynki odbiorczej rozmówcy, w dalszym ciągu są przechowywane na Messengerze, a konkretnie — na serwerach Facebooka. Odzyskanie wspomnianej treści jest więc możliwe dla administracji serwisu.

Jak usunąć wysłaną wiadomość?

Wiadomości na Messengerze
fot. Facebook

Załóżmy, że przez pomyłkę lub zwykłe roztargnienie zdarzyło się wam wysłać nieodpowiedni komunikat, lub pomyliliście adresata. Wystarczy, że wejdziecie w pechowy komunikat, przytrzymacie na nim palec i wybierzecie opcję usuń. W tym momencie w dolnej części ekranu rozwinie się podmenu, z poziomu którego będziemy mogli zdecydować, czy usuwamy wiadomość dla siebie, czy dla wszystkich. Proste i skuteczne.

Źródło

Related posts

Leave a Comment