You are here
Motorola Moto Z4 trafia do sklepów mobile News 

Motorola Moto Z4 trafia do sklepów

Po ostatniej wpadce Amazona, który sprzedawał Moto Z4 jeszcze przed oficjalną premierą rynkową, Motorola zdecydowała się wprowadzić sprzęt do sklepów. Sprawdźmy, jak doniesienia mają się do rzeczywistych cech sprzętu.

Moto Z4
fot. Motorola

Kilka dni temu informowałem was o tym, że co najmniej kilku klientom platformy Amazon udało się nabyć smartfon Moto Z4. To zabawne. Mimo wyraźnej pomyłki sklep nie anulował zamówień i dostarczył je między innymi do osoby, która zdecydowała się opublikować na łamach serwisu YouTube mały unboxing. Smartfon przestał kryć przed nami tajemnice, ale dopiero teraz mamy tego oficjalne potwierdzenie.

Motorola Moto Z4 oficjalnie

Jeśli spodziewaliście się flagowca, niedrogiego, ale jednak flagowca, muszę was nieco rozczarować. Moto Z4 to średniak o ciekawej konfiguracji, któremu do flagowca niestety daleko. Nie twierdzę, że sprzęt nie jest wart zainteresowania, bo jest, lecz trzeba mieć na uwadze jego przynależność do średniej półki. Tyle słowem wstępu. Przejdźmy do mięsa, czyli do cech i specyfikacji urządzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=9ylcGAoSolE

Jaka jest Moto Z4, widzimy na grafikach. To naprawdę przyjemny w odbiorze sprzęt, który może się podobać. Mnie zastosowany design przypadł do gustu i jak sądzę, spodoba się szerszemu gronu użytkowników. Lwią część przedniego panelu zajmuje 6,4-calowy ekran OLED Max Vision o rozdzielczości 2340 x 1080 pix oraz proporcjach 19,5:9. Mamy tutaj także ochronę wyświetlacza w postaci szkła Corning Gorilla Glass 3 gen. oraz czytnik linii papilarnych pod ekranem.

W Moto Z4 zastosowano układ od Qualcomma. Jest to jednak model Snapdragon 675 z grafiką Adreno 612, a więc średniaczek. Wydajny, ale tylko średniaczek. Na wydajność wpływają też 4 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane (plus microSD).

Zdjęcia wykonamy aparatem głównym o rozdzielczości 48 Mpix ze światłem f/1.7 oraz optyczną stabilizacją obrazu. Warto jednak mieć na uwadze to, że finalna rozdzielczość zapisanego zdjęcia to 12 Mpix. Frontowa kamerka do selfie to 25 Mpix moduł ze światłem f/2.0. Pozostała część specyfikacji prezentuje się następująco:

  • Akumulator o pojemności 3600 mAh
  • Szybkie ładowanie TurboPower 15W
  • NFC
  • Gniazdo Jack 3,5 mm
  • USB-C
  • Zgodność z Moto Mods
  • Bluetooth 5.0
  • Android 9 Pie
  • Wymiary 158 x 75 x 7,35 mm
  • Waga 165 gramów

Cena urządzenia dla USA została ustalona na poziomie 499,99 dolarów. Na ten moment nie wiemy, czy sprzęt pojawi się w oficjalnej polskiej sprzedaży.

Źródło: Motorola

Related posts

Leave a Comment