Motorola

Motorola sprzeda ci narzędzia do naprawy smartfona

W czasach, w których większość producentów tworzy ciężki do naprawy sprzęt, Motorola zdaje się iść pod prąd. Firma podjęła współpracę z serwisem iFixit, w ramach której użytkownicy mogą zakupić narzędzia niezbędne do naprawy smartfonów tejże marki.

Motorola

Dziś, mało który użytkownik decyduje się na samodzielną naprawę uszkodzonych smartfonów. Nawet wymiana głośnika, ekranu czy aparatu, często okazuje się procesem niewykonalnym dla przeciętnego zjadacza chleba. Niemniej, w przypadku niektórych producentów, do których Motorola się zalicza, naprawa jest możliwa. Czy opłacalna? Odpowiedź nie jest jasna i brzmi — to zależy.

Motorola i narzędzia do naprawy urządzeń

Niektóre naprawy smartfonów wybranych producentów są wyraźniej mniej skomplikowane od procesów naprawczych w innych urządzeniach. W przypadku Motoroli możemy pokusić się o własnoręczną wymianę kilku podzespołów przy niewielkim ryzyku. Oczywiście, tylko pod warunkiem, że posiadamy odpowiednie narzędzia.

Tutaj wkracza współpraca na linii Motorola — iFixit, dzięki której wspomniane narzędzia możecie zakupić w kwotach od 40 do 200 dolarów. Naturalnie są to pełne zestawy naprawcze, które dostarczył producent.

Minusem własnoręcznej naprawy jest to, że pozbawiamy się gwarancji. Ocenę opłacalności opisywanego procesu pozostawiam wam. Wspomnę tylko, że smartfony marki Motorola kupicie również w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Tech Crunch, iFixit

Grafika: iFixit

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...