You are here
Motorola One Vision – coraz więcej informacji o pięknym średniaku artykuły News 

Motorola One Vision – coraz więcej informacji o pięknym średniaku

Wygląda na to, że kolejny ze smartfonów od Motorola będzie także kolejnym, który odbiega od klasycznego designu. Przynajmniej od tego, do którego przyzwyczaił nas producent. Wprawdzie premiera Motorola One Vision jeszcze się nie odbyła, to o samym sprzęcie wiemy już niemal wszystko. Łącznie z jego wyglądem.

Motorola One Vision

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowe urządzenie od Motoroli zadebiutuje już na początku kwietnia. Konkretniej trzeciego dnia miesiąca, ale to na razie tylko niepotwierdzone plotki. Podobnie, jak specyfikacja oraz sam wygląd urządzenia, ale te informacje pojawiły się już w tylu miejscach, że są raczej pewne. Oczywiście, zawsze może się zdarzyć, że coś ulegnie niewielkim modyfikacjom, ale na to przyjdzie nam poczekać do premiery. Co jednak przed samym wydarzeniem wiadomo o nowym smartfonie od producenta?

Motorola One Vision – co już wiadomo?

Skoro na wstępie pisaliśmy o wyglądzie, to od niego też zaczniemy. Do sieci przedostały się bowiem rendery prasowe, które pokazują urządzenie w pełnej krasie. I tak, Motorola One Vision będzie kolejnym smartfonem zrywającym z charakterystycznym „oczkiem” na plecakach. Zamiast niego pojawi się bowiem podwójny obiektyw umieszony pionowo wraz z diodą doświetlającą. Trochę szkoda, że Motorola podąża w tym kierunku i pozbywa się charakterystycznych elementów swojego rozpoznawalnego jednak designu. To jest jednak w pełni zrozumiałe, bo trzeba się niestety dostosować do wymogów rynku.

Jeżeli klienci oczekują konkretnego rozwiązania, należ im je udostępnić. I tak będzie w przypadku Motorola One Vision, które pod względem projektu plecków, nie odbiega od tego, co znamy z setek innych modeli. Wyróżniało ją będzie jedynie logo producenta. Za to sam przód smartfona to także eksperyment z formą. Okazuje się, że Motorola One Vision ma dostać wcięcie ekranowe pod postacią „dziury”. Tak przynajmniej wynika z renderów, do których dotarła redakcja Tiger Mobiles. Samo wcięcie będzie umieszczone w lewym górnym rogu wyświetlacza. I choć to też nie jest już nowość na rynku, to dalej mało kto korzysta z tego rozwiązania na szerszą skalę (przynajmniej po lewej stronie ekranu). Motorola ma więc szansę, by „wstrzelić się” w trend, zanim ten na dobre się znudzi.

Specyfikacja Motorola One Vision

Wraz z nowymi zdjęciami smartfona, pojawiły się także informacje o jego specyfikacji. Wyświetlacz urządzenia ma mieć przekątną 6.2 cala oraz wyświetlać obraz w jakości Full HD+ (1080×2520 pikseli). Ciekawe jest to, że podobnie jak ostatnio Sony, Motorola zdecydowała się na proporcję 21:9, czyli mocno „kinowe”. Nie wiadomo jeszcze, jakie wartości będzie miał aparat do selfie, umieszczony w charakterystycznym wcięciu. Wiadomo natomiast, jakie właściwości będzie miał aparat główny. Tam ma pojawić się matryca robiąca ostatnio furorę, czyli 48 Mpix. Warto jednak zaznaczyć, że sama technologia w tym wypadku będzie polegała na łączeniu czterech sąsiadujących ze sobą pikseli w finalny obraz o jakości 12 Mpix.

To dalej będą bardzo dobre zdjęcia, ale wiadomo, że w specyfikacji znacznie ładniej wygląda 48 Mpix, niż 12, prawda? Procesorem zarządzającym najprawdopodobniej zostanie tutaj Exynos 9610, którego można porównać do Qualcomm Snapdragon 660. Wprawdzie jest on odrobinę gorszy pod względem wydajności, ale przy 6 GB RAM użytkownicy nie powinni tego zbyt mocno odczuwać. Jeżeli chodzi o ilość miejsca na dane to powinny pojawić się różne wersje urządzenia – od 32 GB do 128 GB. Sama pamięć RAM także może w One Vision przybierać różne wartości. 6 GB to maksimum, ale dostępne powinny być także 3 oraz 4 GB.

Android One

Z samej specyfikacji smartfona możemy jeszcze być niemal pewni, że dostanie ono złącze USB typu C oraz czytnik linii papilarnych umieszczony na pleckach. Jeżeli chodzi o sam akumulator to ten ma mieć pojemność 3500 mAh, co raczej wystarczy na dzień intensywnej pracy. Nas jednak bardziej cieszy co innego. Chodzi o obecność na pokładzie urządzenia systemu Android One. Oznacza to obecność Android 9 Pie oraz kilkuletniego wsparcia dla samego systemu. To nie jest tak oczywiste w przypadku innych smartfonów, więc tym bardziej warto wypatrywać Motorola One Vision.

Nie wiadomo jeszcze jaka będzie cena urządzenia, ale patrząc na jego specyfikację, nie spodziewamy się, żeby był wygórowana. Znając producenta będzie odpowiednio wyważona, a nowy design może sprawić, że na smartfon rzucą się klienci. I tego producentowi życzymy, bo jego sprzęty warte są polecenia.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Tiger Mobiles / GSM Arena / Motorola / Geekbench

Related posts

Leave a Comment