Motorola Razr

Motorola Razr powróci jako smartfon z elastycznym ekranem

Pamiętacie jeszcze telefony komórkowe z serii Motorola Razr? W epoce przed iPhonem urządzenia te świeciły triumfy i stanowiły obiekt pożądania wielu fanów elektroniki użytkowej. Wygląda na to, że wspomniana marka powróci i wykorzysta w tym celu elastyczne ekrany.

Motorola Razr

Razr zadebiutował na rynku w 2004 roku. Niemal od razu stał się hitem, na co wpływ miała między innymi efektywna kampania reklamowa z udziałem gwiazd. Nie tak dawno, bo rok wstecz, dyrektor generalny Lenovo (obecny właściciel Motoroli), Yang Yuanqing wspomniał niezobowiązująco, o tym, że firma zamierza przywrócić markę Razr na rynek. Do dziś na temat kontynuacji było jednak cicho.

Nowa Motorola Razr

Nowe doniesienia The Wall Street Journal rzucają na sprawę nieco światła. Okazuje się, że teraźniejsza wersja Razra nie jest tylko plotką, a realnym planem Motoroli, który ta zamierza zrealizować. Pojawiły się już nawet pierwsze informacje, zdradzające cenę.

Test Motorola One — Android One w wykonaniu Motoroli

Zanim do niej przejdziemy, zaznaczę tylko, że sprzęt miałby zostać zbudowany w formie składanego urządzenia z zastosowaniem elastycznego wyświetlacza. Ma to sporo sensu, jednak czy ktoś będzie w stanie zapłacić za to aż 1500 dolarów? Właśnie na taką kwotę ma zostać wyceniona nowość ze stajni Lenovo. Niespecjalnie powinno to dziwić, gdyż pierwsze składane urządzenia, które pojawią się na rynku w tym i przyszłym roku, będą stanowiły prawdziwą innowację. Za to trzeba niestety słono zapłacić. Jestem przekonany o tym, że jeśli technologia przyjmie się, ceny następców będą znacznie atrakcyjniejsze (podobnie jak dostępne na Vipelekrogadzet urządzenia).

Źródło: The Wall Street Journal, Digital Trends

Grafika: MTV

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...