Android Q

Android Q — Dark Mode, nowe uprawnienia i Tryb Pulpitu

Aktualizacja systemu Android Q pojawi się na smartfonach Google jeszcze w tym roku. Za sprawa magików z XDA Developers już dziś możemy zapoznać się z jej możliwościami. Wśród najważniejszych pojawia się Tryb Ciemny interfejsu, usprawnienia w zakresie informacji o uprawnieniach oraz Tryb Pulpitu, podobny do Dex od Samsunga.

Android Q

Do premiery wspomnianego systemu zostało jeszcze sporo czasu, jednak ostatni wyciek rozwojowej wersji systemu Android Q pozwolił specom z XDA na wykonanie zrzutów ekranowych nieukończonej wersji. Nowości robią wrażenie.

Co nowego w Android Q?

Z pewnością lista nowości będzie długa, jednak my skupimy się na pewniakach, czyli trzech funkcjach, które trafią do nowego Androida z niemal stuprocentową pewnością.

Pierwszą z nich jest Dark Mode, czyli tryb pozwalający na podmianę standardowej kolorystyki interfejsu na ciemną. Oszczędza to nie tylko wzrok (szczególnie wieczorem), ale także baterię smartfonów wyposażonych w ekrany OLED. Należy pamiętać, że wspomniane wyświetlacze nie podświetlają koloru czarnego, a więc ekran pozostaje w dużej mierze nieaktywny. Tryb można będzie uruchamiać ręcznie lub zdać się na automatykę, która wykryje za pomocą czujników smartfona aktualne warunki.

Drugi ficzer dotyczy uprawnień. Po pierwsze, sposób prezentacji uprawień będzie czytelniejszy, bo drugie będziemy mogli wyświetlić, z jakich czujników aktualnie korzystają aplikacje. Dojdzie też funkcja, znana z iOS, czyli zgoda na dostęp tylko podczas aplikacji aktywnej na ekranie.

Ostatnia nowości to Desktop Mode lub jak kto woli, Tryb Pulpitu. W Android Q pojawiła się opcja “force desktop mode”, która, jak wskazuje nazwa, miałaby wymusić używanie sprzętu w trybie pulpitu. Programiści z XDA nie są jednak pewni finalnego kształtu dodatku.

Na pozostałe informacje będziemy musieli poczekać co najmniej kilka miesięcy. Tymczasem warto sprawdzić smartfony z Androidem dostępne na Vipelektrogadzet.

Źródło: XDA

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...