You are here
Możesz już pobrać dużą majową aktualizację Windows 10 artykuły News 

Możesz już pobrać dużą majową aktualizację Windows 10

Dziś, na komputerach pracujących pod kontrolą systemu Windows 10 pojawiła się możliwość pobrania najnowszej, majowej aktualizacji oprogramowania. Czy warto było jednak czekać na kolejny „duży” update?

Windows 10
fot. Pxhere

Najnowsza aktualizacja Windows 10 to pierwsza, która nie zostanie pobrana bez wiedzy użytkownika. To także początek zmian w zakresie dystrybuowania update’ów, o których instalacji, a nawet pobraniu będzie decydował administrator danej kopii systemu. Jak łatwo zgadnąć, to tylko malutka część możliwości nowego systemu.

Jak pobrać Windows 10?

Sam proces pobierania aktualizacji jest bajecznie prosty. Powinniście udać się do sekcji ustawień systemowych i wybrać panel — Aktualizacja i zabezpieczenia. Tutaj też pojawi się możliwość wejścia w Windows Update i sprawdzenia dostępności aktualizacji. Teoretycznie, możliwość powinna pojawić się u każdego użytkownika nowych okienek, w praktyce dostępność może być zgłaszana falami.

Wśród nowości znajdują się nowy motyw jasny, tryb piaskownicy, nowa aplikacja telefon, zmiany w interfejsie poszczególnych ustawień systemu. W ciągu najbliższych dni przyjrzymy się wszystkim ficzerom, które Microsoft umieścił w Windows 10 i opiszemy je w ramach małego zestawienia.

Odraczanie aktualizacji

Bezwzględnie najistotniejszą zmianą jest nowy system zarządzania aktualizacjami. Uściślając — od teraz to użytkownik będzie decydował o tym, kiedy zainstalować aktualizację. Nawet ważne łatki bezpieczeństwa będzie można odraczać o 35 dni. Wyjątek stanowią duże update’y systemu, które zostaną zainstalowane wtedy, gdy obecna wersja OS-u przestanie być wspierana. Uczciwe, prawda?

Komputery pracujące pod kontrolą Windows 10 znajdziecie w naszym sklepie internetowym Vipelektrogadzet.

Źródło: Microsoft

Related posts

Leave a Comment