You are here
Windows 10 pozwoli odkładać aktualizacje nawet do 35 dni artykuły News 

Windows 10 pozwoli odkładać aktualizacje nawet do 35 dni

Microsoft po długich prośbach użytkowników zdecydował się prowadzić do Windows 10 mechanizm umożliwiający odłożenie dokończenia aktualizacji systemowej o aż 35 dni.

Windows 10
fot. Pixabay

Microsoft potrafi słuchać głosu użytkowników. Fakt, przeważnie ze wspomnianego „słuchania” wynika niewiele, ale zdarzają się również sytuacje, w których firma reaguje na prośby osób korzystających z usług MS w sposób, w jaki reagować powinna. Idealnym przykładem będzie tutaj kwestia aktualizacji, które potrafiły przerywać użytkownikom mniej lub bardziej ważne zadania. Od teraz, cały proces będzie można odłożyć w czasie, nawet o pięć tygodni!

Windows 10 pozwoli odłożyć aktualizacje

Windows 10
fot. Microsoft

Na co dzień korzystam z systemu macOS. Choć dziś jestem zadowolonym użytkownikiem platformy Apple, przesiadka z Windowsa nie była spowodowana chęcią poszukiwania przygody tudzież podążaniem za mitycznym user experience maca. Do zmiany zmusił mnie sam Windows, który nie zawsze zachowywał się tak, jakbym sobie tego życzył. Walka z rzeczami takimi jak obowiązkowe aktualizacje, które, mimo przekładania, potrafiły mi zepsuć wykonywane w danej chwili czynności, doprowadzały mnie do szewskiej pasji. 

Nie zamierzam, nie prywatnie i nie w najbliższym czasie, wracać do Windows 10, jednak cieszy mnie to, że Microsoft zaczyna dostrzegać wady swojej platformy i wykazuje chęć jej „naprawy”. To właśnie dzieje się z problemową kwestią wymuszonych aktualizacji systemu, których wygodne pominięcie było niemal niemożliwe. Najnowsza wersja Windows 10 1903 da użytkownikowi możliwość odłożenia procesu finalizacji aktualizacji oprogramowania o okres 35 dni.

Okazuje się, że opisywana zmiana w okienkach to nie tylko wygoda użytkownika. To także skuteczne zabezpieczenie go przed błędami i konfliktami systemu ze wbudowanym w komputer sprzętem. Każda aktualizacja wiążę się z możliwością pojawienia się większych bądź mniejszych usterek. Możliwość przełożenia aktualizacji i poczekania na poprawę tegoż stanu rzeczy jest więc zwyczajnie potrzebna.

Źródło: Microsoft

Related posts

Leave a Comment