nokia750x300

[MWC 2014] Nokia pokazała nowe urządzenia, w tym trzy z Androidem

Dziś w Barcelonie rozpoczęły się targi Mobile World Congress, na których producenci będą prezentować nowości ze świata technologii. Sprawdźmy co ciekawego przygotowała dla nas Nokia…

nokia750x300

Konferencja fińskiego producenta, właściwie urządzenia na niej pokazane, nie wzbudziły we mnie zbyt wielu emocji. Zabrakło elementu zaskoczenia. Już od dawna w sieci krążyły plotki o nowej Nokii, pracującej pod kontrolą Androida. Doczekaliśmy się nawet zdjęć modeli X, a w ostatnich dniach niemal pewne stało się to, że firma pokaże aż trzy smartfony z zielonym robotem.

Stephan Elop nie powiedział wprost, że nowe Nokie pracują po kontrolą Androida. Według firmy jest to zmodyfikowane oprogramowanie open source kompatybilne z aplikacjami dla Android. Jak jest naprawdę? Przekonamy się w najbliższym czasie, kiedy pierwsi recenzenci otrzymają ów urządzenie do testów.

Nokie X i X+ – to typowi przedstawiciele budżetowej klasy inteligentnych telefonów. Obydwa modele zostały wyposażone w 4-calowy panel IPS, pracujący w rozdzielczości 840×480 pikseli, 4GB pamięci flash oraz 3Mpix aparat. Jedyną różnicą pomiędzy słuchawkami jest pamięć RAM. W modelu bez plusa to 512 MB, wersja z plusem to 768MB.

Nokia XL – nie należy do urządzeń mocniejszych, lecz z pewnością większy rozmiar wyświetlacza zainteresuje sporą grupę osób. 5-calowa matryca IPC (WVGA), 768 MB RAM i 5MPix aparat – nie powiedziałbym aby specyfikacja należała do mocnych, lecz interfejs przypominający ModernUI z Windows Phone, według Nokii będzie pracował płynnie.

Aplikacje będziemy mogli instalować poprzez Nokia Store oraz poprzez tradycyjne (Androidowe) pliki APK.

Urządzenia dostępne będą w cenie 89 euro za Nokię X, 99 euro za Nokię X+ i 109 euro za model XL.

Źródło/Zdjęcia

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...