You are here
[MWC 2014] Xperia Z2, tablet Z2 i Xperia M2 – nowe modele od Sony News 

[MWC 2014] Xperia Z2, tablet Z2 i Xperia M2 – nowe modele od Sony

Japoński producent zaprezentował na barcelońskich targach Mobile World Congress trzy urządzenia. Pomimo tego, że każde skierowane jest do innego rodzaju klienta, znajdziemy tutaj jedną wspólną cechę – wysoką jakość wykonania.

xperiass750x300

 

Pierwszym urządzeniem pokazanym przez Sony jest następca ubiegłorocznego flagowca Z1 – model Z2. Smartfon został wyposażony w wyświetlacz TRILUMINOS o przekątnej 5.2-cala, co przy rozdzielczości fullHD zagwarantuje nam odpowiednią ostrość obrazu. Za poprawę kolorów odpowiada technologia live color LCD – czyżby koniec Bravia Engine na urządzeniach mobilnych?

Sercem Z2 jest czterordzeniowa jednostka Qualcomm Snapdragon 801, taktowany zegarem 2.3 GHz, wspierany 3GB pamięci RAM. Zdjęcia w rozdzielczości 20.7 Mpix wykonamy aparatem z matrycą Exmor RS, zaś akumulator o pojemności 3200 mAh zapewni długi czas działania urządzenia na jednym ładowaniu.

Całość będzie pracować na najnowszym obecnie Androidzie w wersji 4.4 KitKat wraz z nakładką Sony. Wspomniana nakładka wnosi oczywiście dodatkowe funkcjonalności takie jak: filmy w zwolnionym tempie oraz nagrywanie w rozdzielczości 4k.

Xperia M2 to następca modelu M, który cechował się przyzwoitymi podzespołami przy zachowaniu rozsądnej ceny. Tym razem producent wyposażył M-kę w 4.8-calowy ekran, pracujący w rozdzielczości qHD, czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 (1.2 Ghz) oraz 1GB pamięci RAM. Sony zaoszczędziło na aparacie i umieściło w M2 jedynie 8Mpix matrycę.

Ostatnim, lecz równie ciekawym sprzętem pokazanym dzisiaj przez Sony jest Z2 Tablet. 10.1-calowy TRILUMINOS o rozdzielczości 1920 x 1200 pix zapewni użytkownikowi wiele radości. Procesor oraz RAM nie różni się niczym od tych zastosowanych w Xperii Z2.

Niestety, na chwilę obecną producent nie podał jeszcze żadnych konkretnych kwot w jakich będzie można nabyć opisywane urządzenia. Wiadomo jedynie, że trafią na rynek pod koniec marca.

Źródło/Zdjęcia

 

Related posts

Leave a Comment