You are here
[MWC 2018] Nokia rozszerza portfolio produktowe o modele 1, 6 (2018), 7 Plus oraz 8 Sirocco artykuły News 

[MWC 2018] Nokia rozszerza portfolio produktowe o modele 1, 6 (2018), 7 Plus oraz 8 Sirocco

Na targach Mobile World Congress nie mogło zabraknąć smartfonów koncernu HMD Global, do którego należy dziś marka Nokia. “Spadkobierca” fińskiej myśli technicznej, pokazał dziś urządzenia z różnych półek cenowych, w tym — nową odsłonę Nokii Banan (8110 4G), która towarzyszyła Neo w pierwszej części Matrixa.

Nokia

Kiedy Nokia zaczęła spoglądać w stronę Androida, podchodziłem do sprawy sceptycznie. W mojej ocenie próba stworzenia połączenia fińskiej technologii z systemem Google’a była spóźniona o dwa, a nawet trzy lata. Każda kolejna premiera telefonu Nokii z Androidem udowadniała mi, że moje obawy były niesłuszne. Nowa linia produktów obecnego właściciela marki rozrasta się. Wśród dostępnych urządzeń znajdziemy zarówno klasyczne telefony komórkowe, budżetowe smartfony, średniaki, jak i sprzęt, który może rywalizować z flagowcami najpopularniejszych producentów. Dziś dowiedzieliśmy się, jakie nowości dołączą do rzeczonego portfolio.

Nokia 1

Nokia

Pierwszym urządzeniem HMD Global, które zostało zapowiedziane podczas dzisiejszej konferencji, jest Nokia 1. To niedroga konstrukcja wyposażona w zaledwie 1 GB pamięci operacyjnej RAM kosztuje jedyne 85 dolarów. W przeliczaniu na PLN, za “Jedynkę” zapłacimy jedynie 290 złotych. Warto zaznaczyć, że smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android Go, który w założeniach dedykowany jest urządzeniom najsłabszym.

Nokia 6 (2018)

Nokia

Nowa szóstka to bezpośrednia kontynuacja modelu ubiegłorocznego. Smartfon otrzymał świetną optykę, którą docenią fani fotografii mobilnej. W konstrukcji wyciętej z jednej bryły aluminium znajdziemy 5,5-calowy ekran IPS oraz procesor Qualcomm Snapdragon 640. Za przyjemność obcowania ze sprzętem przyjdzie zapłacić jedynie 279 Euro.

Nokia 7+

Nokia

7 Plus to typowy reprezentant wyższej średniej półki cenowej (399 Euro). Smartfon może zainteresować obecnością układu Qualcomm Snapdragon 660, 4 GB RAM, podwójną tylną kamerą oraz 6-calowym zaoblonym wyświetlaczem o proporcjach 18:9 i rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Warto wspomnieć o pojemnym akumulatorze 3 800 mAh.

Nokia 8 Sirocco

Nokia

Sirocco zapowiada się na istny hit. Przynajmniej teoretycznie, gdyż dopiero pierwsze testy pokażą jego prawdziwą moc. Tymczasem możemy zapoznać się danymi o Nokii 8 Sirocco. Wygląd jest kwestią gustu, ale w mojej ocenie sprzęt stylistycznie miażdży. W telefonie zastosowano 5,5-calowy ekran QHD, układ Qualcomm Snapdragon 835, 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej na dane użytkownika. Zdjęcia wykonamy aparatami 12+13 Mpix oraz przednią kamerką do selfie o rozdzielczości 5 Mpix. Specyfikację dopełnia informacja o akumulatorze 3260 mAh.

Banan

Nokia

Ostatnią, ale równie ważną nowością produktową jest Nokia 8110 4G. HMD Global po raz kolejny postawiło na próbę odświeżenia sprzętu, który na dobre zakorzenił się w świadomości konsumentów. Tym razem sprzęt nawiązuje do filmu Matrix braci Wachowskich.

Nokia 8110 otrzymała model LTE, procesor Qualcomm Snapdragon 205, 512 MB RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej oraz 2,4-calowy wyświetlacz. Producent chwali się obecnością nowej wersji kultowej gry Snake oraz pojemnością baterii pozwalającą na 25 dni pracy w trybie gotowości.

Źródło: Nokia

Related posts

Leave a Comment