XperiaXvv750x300

[MWC2015] Nowa linia Xperia X – wcale nie taka nowa

Na tegorocznych targach Mobile World Congress nie mogło zabraknąć Sony. Japoński producent zaprezentował zupełnie nową serię smartfonów – Xperia X. Problem w tym, że niewiele w nich „nowego”.

XperiaXvv750x300

Nowa jest właściwie jedynie nazwa, gdyż w kwestii designu urządzenia prezentują się podobnie do linii Xperia Z. Smaczki software’owe? Tutaj również nie powinniśmy spodziewać się niczego nadzwyczajnego, ponieważ nawet przedstawiciele firmy sądzą, że z większości nowych funkcji użytkownicy i tak nie korzystają. Ciekawe podejście.

Nie mniej jednak, seria X podoba mi się pod względem uporządkowania. Tak, uporządkowania – gdyż dostaniemy tutaj potężną Xperię X Performance, standardową choć dalej wydajną Xperię X oraz budżetowca XA. Przyjrzyjmy się im.

X PERFORMANCE

Znajdziemy tutaj jednostkę Qualcomm Snapdragon 820, 3 GB RAM oraz 5-calowy ekran, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Zdjęcia wykonane 23 Mpix aparatem głównym lub przednią 13 Mpix kamerką zapiszemy na 32 GB wbudowanej pamięci flash. Nad sprawną praca urządzenia wyposażonego w akumulator o pojemności 2700 mAh czuwać będzie najnowszy Android 6.0 Marshmallow.

XperiaXcx

Zapowiada się naprawdę ciekawie, choć martwi mnie tutaj stosunkowo słabe ogniwo baterii – czy wystarczy to na dwa dni pracy na jednym ładowaniu? Wątpię, a tyle właśnie deklaruje producent.

XPERIA X

Specyfikacja niemal bliźniacza w stosunku do powyższego modelu. Naturalnie jest on odpowiednio „pomniejszony”, ale nie licząc miniaturyzacji jedyną różnicą jest tuta słabszy akumulator, którego pojemność wynosi 2620 mAh.

Podobnie jak w przypadku mocniejszego brata model X posiada certyfikat IP68, gwarantujący nam wodoszczelność.

XPERIA XA

Ostatnim ze smartfonów wchodzących w skład serii X to budżetowiec, ale jak na niską półkę cenową prezentuje się dość ciekawie. Producent umieścił tutaj 5-calowy ekran Bravia z rozdzielczości 1280 x 720 pixeli, procesor MediaTek MT6755 oraz 2 GB pamięci operacynej RAM. Nie zabrakło również aparatów 13 i 8 Mpix. Niestety, nie znajdziemy tutaj czytnika linii papilarnych, który jest elementem modeli X oraz X Performance.

XperiaXcds

Niestety, na chwilę obecną nie znamy dokładnej daty premiery rynkowej smartfonów, ani ich cen.

Źródła: Sony, TheVerge.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

One Comment

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...