Uber oferuje możliwość zamówienia przez Messengera

Facebook i Uber kontynuują swoją współpracę. Tym razem jest to projekt polegający na wprowadzeniu opcji „Zamów dojazd” po zaznaczeniu adresu w konwersacji na Messengerze.

Aplikacja Messenger rozwija się w zastraszającym tempie. Do tej pory mieliśmy możliwość zaznaczenia dowolnego adresu i wyszukania go na mapie Google. Teraz będziemy mogli zamówić serwis Uber bezpośrednio pod lub do wskazanego miejsca w czacie, wybierając opcję „Request a Ride”. Będzie też specjalna ikonka samochodu przeznaczona do wybierania usługi i wyszukiwania adresu w konwersacji.

Osobom stale korzystającym z serwisu Uber oraz komunikatora Messenger może się to przydać, ale pozostała część użytkowników niewiele na tym skorzysta. Jest to doskonały przykład współpracy marketingowej między dwoma gigantycznymi korporacjami. W tym wypadku należałoby się zastanowić jakie koszty poniesie każda z nich. W ostatecznym wypadku może się okazać, że to zapowiedź długiego i owocnego partnerstwa opartego o PR.

O serwisie Uber pisaliśmy już wcześniej, przy okazji akcji promocyjnej w Polsce usługi Uber Black. Nowa forma transportu publicznego jaką jest Uber budzi wiele kontrowersji, zwłaszcza wśród tradycyjnych taksówkarzy, którzy niedawno strajkowali w naszym kraju przeciwko korporacji.

Warto też wspomnieć przy okazji rzeczonej wiadomości, o stałym rozwoju aplikacji Messenger. W tym roku już mają pojawić się reklamy wewnątrz programu, a przykład współpracy z Uberem to dowód na to, że Facebook chce wykorzystać cały potencjał marketingowy Messengera. Największy problem polega na tym, żeby reklamowanie nie stało się zbyt inwazyjne i żebyśmy nie zostali narażeni na działanie botów reklamowych nawet w naszych prywatnych konwersacjach.

Źródło: Gizmodo

 

 

 

 

 

 

_____________

Zapraszamy do naszego e-sklepu. Zapraszamy również na profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...