MWC2016Alcatell750x300

[MWC2016] Alcatel zaprezentował nowe smartfony z linii Idol

Alcatel jest coraz częstszym tematem na łamach portali traktujących o nowych technologiach. Nic dziwnego, kolejne urządzenia producenta prezentują coraz wyższy poziom, co pozwala firmie stanąć do boju o stabilną pozycję na rynku mobile. Potrzebujecie dowodów? Proszę bardzo…

MWC2016Alcatell750x300

Weźmy za przykład ostatnio testowany przeze mnie Alcatel One Touch Idol 3 4,7. Jest to urządzenie wykonane z należytą starannością, wyposażone w najnowsze technologię. Wydajności nie powstydziłyby się modele dwa razy droższe, zaś dodatki w nakładce producenta robią wrażenie. Wspomniałem o dźwięku od JBL? To chyba wystarczy.

Wspomniane urządzanie to nie jedyny „sukces” Alcatela. Całkiem nieźle prezentują się też sprzęty z linii Pop, choć kierowane są do innego niż w przypadku Idola klienta. Nie mniej jednak producent nie zamierza zatrzymywać rozpędzonej machiny. Dodam – sprawnej machiny. Potwierdza to wczorajsza premiera smartfonów.

IDOL 4S

Na początek przyjrzyjmy się mocniejszemu przedstawicielowi serii. Flagowiec został wyposażony w 5,5-calowy ekran AMOLED, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 652 oraz 3 GB RAM. Zdjęcia wykonane 16 Mpix aparatem głównym (autofocus 0,1 – 0,3 sekundy) lub 8 Mpix przednią szerokokątną kamerką zapiszemy na 32 GB pamięci flash (dodatkowo karta microSD). Dodajmy do tego akumulator o pojemności 3000 mAh i robi się naprawdę ciekawie.

IDOL 4

Uboższa, choć nie mająca się czego wstydzić wersja to 5,2-calowy IPS z rozdzielczością Full HD oraz słabszy, ale wciąż przyzwoity procesor Snapdragon 617. Nie zabrakło tutaj również 16 GB przestrzeni na dane, 13 Mpix aparatu oraz baterii o pojemności 2610 mAh.

MWC2016Alcatel

Cechy wspólne?

Jak widać powyżej – smartfony różnią się, ale są też pewne wspólne właściwości opisanych urządzeń, wśród których znalazły się: moduł Wi-Fi ac, Bluetooth 4.2, LTE Kat , GPS, NFC, głośniki stereo (3,6 W każdy) oraz najnowszy system Android 6.0 Marshmallow.

To oczywiście nie wszystko, gdyż zarówno wersja podstawowa, jak i ta z S-ką otrzymały specjalny przycisk Boo Key (czy tylko mi przypomina on ten z Xperii), dzięki któremu użytkownik otrzyma możliwość uruchamiania wielu przydatnych funkcji np.:

  • Szybkie uruchamianie aparatu
  • Optymalizacja dźwięku
  • Aktywowanie opcji w grach
  • Dodatkowe menu

Cóż jest naprawdę ciekawie i jeśli oczywiście producent nie przesadzi z ceną, możemy być niemal pewni sukcesu najnowszych przedstawicieli linii.

Źródło: Alcatel

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...