You are here
[MWC2016] Huawei bez P9, ale i tak jest … News 

[MWC2016] Huawei bez P9, ale i tak jest …

Huawei nie zaskoczył niczym na swojej konferencji, ale przygotował produkt, którego mało kto się po nim spodziewał. Wprawdzie sporo o nim wiedzieliśmy przed MWC, ale MateBook chował przed nami jeszcze kilka tajemnic.

mate 750x300 1

Największym zaskoczeniem prezentacji był brak wyczekiwanego przez wszystkich flagowca, czyli Huawei P9. Na to, żeby go zobaczyć, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale być może producent nie chciał konkurować z flagowcami, które przykuły wczoraj uwagę wszystkich. Mowa oczywiście o Samsungu ze swoim Galaxy S7 oraz LG z G5.

O tym, że Huawei pokaże coś innego, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. MateBook wygląda jak odpowiedź na wytwór Microsoftu, czyli Surface Pro 4. Skierowane do klienta biznesowego urządzenie 2in1 może być mocną konkurencją i to nie tylko dla wyżej wspomnianego produktu. Huawei wyłożył na stół mocne karty i nie zapowiada się, by eksperyment producenta z zupełnie innego rodzaju sprzętem miałby nie wypalić.

mate 750x300 2

MateBook ma ekran IPS o przekątnej 12 cali (2160×1440 px, 216 ppi, jasność 400 nitów) i zajmuje prawie całą powierzchnię przedniego panelu (84%). Waży niewiele ponad pół kilograma (630 gramów), a przy tym jego grubość jest zaskakująca (6,9 mm). Procesor będzie należał do serii Intel Skylake, pamięć RAM ma mieć 4 lub 8 GB, a dyski flashowy o pojemność od 128 do 512 GB. Akumulator ma mieć pojemność 4430 mAh, a to zapewnić ma 9 godzin pracy. Klawiatura będzie niestety sprzedawana oddzielnie, podobnie jak dedykowany rysik MatePen.

Ile zapłacimy za sprzęt? Najtańsza wersja (Core m3, 4 GB, 128 GB pamięci) to koszt 799 Euro, a najdroższa (Core m7, 8 GB, 512 GB pamięci) 1799. Tanio nie jest, ale Huawei może wiele ugrać, jeżeli dobrze pokieruje swoją kampanią marketingową.

Źródło: GSMArena
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku. 

Related posts

Leave a Comment