Oppo 750x300 1

[MWC2016] Oppo pozamiatało i nie musiało nawet pokazywać smartfona

Oppo planuje wprowadzić w swoich smartfonach jedną z najbardziej potrzebnych obecnie funkcji. I nie mówimy tutaj o usprawnieniu w działaniu aplikacji, ale o wyjątkowo szybkim ładowaniu Super VOOC.

Oppo 750x300 1

Choć baterie, które lądują obecnie w smartfonach, są coraz większe (zależnie od segmentu rzecz jasna), to cały czas borykamy się z tym, że telefony działają po prostu za krótko. Można próbować to obejść, wyłączając szereg aplikacji, zmniejszając jasność ekranu i rzadziej korzystając z przesyłu danych czy Wi-Fi. Można, ale nie po to trzymamy w dłoniach smartfony, by rezygnować z większości tego, co nam oferują.

Większa pojemność akumulatora po części rozwiązałaby problem, ale z kolei zwiększyłoby to wagę urządzenia. Część podzespołów także by na tym ucierpiała, bo przecież gdzieś tę baterię trzeba wcisnąć. Dobrym wyjściem jest więc to, nad czym pracuje od jakiegoś czasu chińskie Oppo. Ich pomysł na szybkie ładowanie stale jest w fazie rozwoju, ale takiego skoku, jak zaprezentowany właśnie na MWC, chyba nikt się nie spodziewał.

Oppo 750x300 2

Pełne naładowanie baterii o pojemności 2500 mAh ma zająć dokładnie 15 minut. Brzmi niesamowicie i trochę takie jest. Akumulator do 45% naładujemy w 5 minut! Wydaje się więc, że Oppo ze swoim Super VOOC w końcu zrobiło ogromny krok naprzód. We wcześniejszych doniesieniach do naładowania na poziomie 75% potrzeba było „aż” 30 minut. A czy jest to bezpieczne dla podzespołów?

Według przedstawicieli Oppo, jak najbardziej. Ładowarka działać ma nie na napięciu 9V czy 12V, a 5V. Przy tym ma nie następować problem ze zmianami napięcia, a sama temperatura podczas ładowania ma wzrosnąć raptem o 3 stopnie Celsjusza. Oznacza to, że akumulator będzie miał znacznie dłuższą żywotność.

Brzmi jak bajka, choć wydaje się coraz bardziej realna. Oppo pracował nad projektem od 2014 roku i jeżeli nic nie stanie na ich drodze, pomysł faktycznie zrewolucjonizuje branżę. Nie wiadomo wprawdzie, kiedy Oppo planuje wprowadzić technologię do swoich produktów, ale podejrzewamy, że nastąpi to niedługo.

Źródło: GSMArena
Fot: jw., Oppo

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku. 

2 komentarze

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...