[Relacja] E-Solutions 2016

VIPMultimedia był jednym z patronów medialnych targów E-Solutions, skupiających się na handlu drogą elektroniczną oraz promowaniu start-upów. Podczas imprezy wzięliśmy udział w kilku panelach dyskusyjnych, a także odwiedziliśmy najciekawsze stoiska. Zapraszamy do przeczytania relacji.

Pierwszym ciekawym miejscem było stoisko EMT i Custom Copters, produkujących w Polsce obudowy do dronów oraz same drony. Firmy zajmują się tworzeniem własnych konstrukcji i modeli obudowy do latających robotów, a także planują otworzyć własną szkołę pozwalającą na zrobienie profesjonalnej licencji na pilota drona. Więcej materiału na temat Custom Copters znajdziecie w planowanym reportażu o firmie, który mam nadzieję ukaże się już niedługo.

Na hali można było znaleźć wiele atrakcji, z czego znaczna część, jak już wspomniałem była związana z technologią i popkulturą. Pomiędzy przechadzającymi się zwiedzającymi można było zobaczyć między innymi duże rzeźby rodem z filmu Transformers i tańczące roboty.

Dużo niesamowitych rzeczy zobaczyliśmy też na stanowisku baru molekularnego Flair Play, gdzie technologia i kuchnia idą w parze. Panowie z rzeczonej firmy robią imponujące potrawy i napoje opierając na zupełnie nowym podejściu do tworzenia smaku. Mieliśmy okazję spróbować doskonałej Old Fashioned, z dodatkiem esencji o smaku kaszy gryczanej. Wbrew pozorom, dzięki ciekawej inwencji i połączeniu smakowała doskonale. Niebawem również możecie się spodziewać relacji i spojrzenia na zaplecze kuchni molekularnej, której istnienie bez technologii byłoby niemożliwe.

Wśród licznych stoisk znaleźliśmy kilka zajmujących się tworzeniem aplikacji lub akcesoriów do Oculus Rift. Widać, że VR zaczyna zdobywać coraz większą popularność. Szczególne wrażenie robiły krzesła 7D stworzone pod symulacje na Oculusa, które symulowały w czasie rzeczywistym ruch i przeciążenia. Demo, które przyszło mi przetestować robiło naprawdę mocne wrażnie – była to symulacja rollercoastera, na dodatek przerażająco realistyczna.

Można było poczuć każdy ruch, a oprócz tego krzesło wyposażone jest w wiatraki, sprawiające wrażenie pędu powietrza. Mamy nadzieję, że uda nam się przetestować lepiej krzesła symulacyjne w siedzibie firmy VREAL, która je stworzyła i oferuje wypożyczanie takiego sprzętu na imprezy.

Zwiedziliśmy jeszcze wiele stoisk, jednak najciekawsze z nich były związane z technologią, która zaczyna być już wszechobecna, zarówno w handlu jak rozrywce.  

_____________

Zapraszamy do naszego e-sklepu. Zapraszamy również na profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...