Na CES 2014 Sony zaprezentuje alternatywę dla Google Glass – SmartEyeGlass

To, że Japończycy pracują od dawna nad własnymi goglami, nie jest żadnym zaskoczeniem. Technologia ubieralna rozwija się w niesamowitym tempie i każdy liczący się na rynku producent stara się znaleźć tutaj miejsce dla siebie. Sony posiada w swojej ofercie zarówno opaskę fitness, jak i smartwatche. Teraz do portfolio może dołączyć SmartEyeGlass.

eyeglass1

Funkcjonalność, jaką prezentować będzie nowy gadżet Sony jest zbliżona do tego, co oferują Google Glass, choć początkowo nacisk będzie kładziony głównie na funkcje sportowe oraz nawigacyjne. Nie zabraknie oczywiście możliwości wykonywania zdjęć czy krótkich sekwencji wideo. SmartEyeGlass ma jednak przewagę w jednej kwestii – urządzenie możemy zamontować na dowolnych oprawkach, przez co user nie jest skazany na zaprojektowany wcześniej design.

s2fe

Przekątna ekranu, mającego prezentować nam treści w rozdzielczości 640 x 400 pix wynosi jedynie 0,24-cala. Został on wykonany w technologii OLED, co powinno wpłynąć pozytywnie zarówno na kąty widzenia, jak i barwy. Konstrukcja skrywa w sobie układ Cortex-A7, akumulator o pojemności 400 mAh oraz moduły takie jak: kompas, akcelerometr oraz Bluetooth.

scewg24

Ostateczna funkcjonalność okularów zależy głównie od deweloperów. Sony udostępniło właśnie pakiet narzędzi programistycznych SDK, dzięki którym Ci będą mogli tworzyć nowe rozwiązania na opisywaną platformę. Więcej dowiemy się najprawdopodobniej na zbliżających się wielkimi krokami targach Consumer Electronics Show 2015 w Las Vegas.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...