Popularna seria strzelaniny snajperskiej wzbogaci się o nową odsłonę

CI Games potwierdziło prace nad „Sniper: Ghost Warrior 3”. Zapowiedziało również „Lords of the Fallen” na nasze smartfony.

Na wtorkowej konferencji Prezes spółki CI Games, Marek Tymiński, potwierdził prace nad tytułami takimi jak „Sniper: Ghost Warrior 3” i „Lords of the Fallen 2”. Firma chce również wejść na rynek gier mobilnych.

Premierę „Snipera” zapowiedziano na 2016 rok — sprzedaż najprawdopodobniej ruszy nawet w jego pierwszej połowie. Doczekamy się wydania na PC i konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Warto w tym miejscu wspomnieć, że prace koncepcyjne nad tytułem trwają już 8 miesięcy. Przygotowuje go 60-osobowy zespół, któremu przewodzi Steve Hart i Paul Robinson. Pierwszego z nich znamy z uczestnictwa w projekcie „Sniper Elite 2”, a drugiego z „Full Spectrum Warrior” czy choćby „Killzone 2”.

Taki model współpracy studio sprawdziło przy tworzonym z zespołem Deck13 Interactive „Lords of the Fallen”. System się sprawdził, a firma postanowiła uczynić z niego praktykę. Widocznie CI Games doszło do wniosku, że powierzenie realizacji tytułu starannie dobranym partnerom przełoży się na wzrost jakości prowadzonych projektów.

Tym sposobem wszelkie prace designerskie i dotyczące ogólnej koncepcji gry odbywać się będą w Polsce. Kwestie pozostałe, takie jak produkcja oprawy graficznej lub tworzenie szkiców koncepcyjnych, spółka pozostawi studiom zewnętrznym znajdującym się w innych krajach.

Polityka firmy zyskuje na znaczeniu, gdy weźmiemy pod uwagę cel, jaki ta przed sobą stawia. Zamierza bowiem rozszerzyć swoją działalność o segment produkcji nazywanych potocznie AAA. Charakteryzuje go oparta na zaawansowanej technologii wysoka jakość produktów z równoczesnym dużym wsparciem budżetowym. Prezes CI Games przewiduje, że dzięki temu sukces, jaki odniesie „Sniper: Ghost Warrior 3” będzie można określić jako międzynarodowy, zarówno artystyczny, jak i komercyjny.

To bardzo możliwe, jeśli weźmiemy pod uwagę ambitne plany firmy: prócz typowo snajperskich zleceń gra ma oferować również inne możliwości. Studio stawia także na większy realizm rozgrywki i wyższą sztuczną inteligencję przeciwników. Rozgrywkę będziemy mogli przeprowadzić w trybie 10-12-godzinnej kampanii jednoosobowej lub w jednym z trzech trybów sieciowych.

Podczas konferencji potwierdzono również prace nad wersją „Lords of the Fallen” na urządzenia mobilne. Gra ma być dostępna na platformach iOS oraz Android. Jeśli chodzi o szczegóły, wiemy, że będzie to produkcja free-to-play i zagramy w nią w 2015 roku. Prócz niej spodziewać możemy się jeszcze jednego tytułu, który na razie utrzymywany jest w tajemnicy. W kolejnych latach liczba gier wydanych na nasze smartfony ma wzrosnąć.

źródło: CI Games

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...