Smartfony

Najciekawsze smartfony 2017 roku

Przygotowałem dla was małą listę, w której ująłem najciekawsze według redakcji Vipmultimedia smartfony zaprezentowane i wprowadzone do sprzedaży w 2017 roku. W zestawieniu znalazły się nie tylko modele flagowe, które w większości przypadków same w sobie są niezwykle interesujące. W tekście ująłem również średniaki, często pomijane w tego typu podsumowaniach.

Smartfony

Rynek smartfonowy to nie tylko urządzenia sztandarowe, na których zakup mało kto może sobie pozwolić. Siłą mobile’a są modele średniopółkowe oraz te prezentujące niższą półkę cenową. Do budżetowców wrócę przy okazji innego tekstu, dziś zajmiemy się najciekawszymi smartfonami 2017 roku, które możemy przyporządkować do segmentu średniego i wyższego.

Najciekawsze smartfony 2017 — flagowce

W publikacji postanowiłem trzymać się urządzeń renomowanych marek, gdyż fakt obecności w portfolio giganta danego sprzętu gwarantuje lub zwiększa prawdopodobieństwo sensownego wsparcia. Tak, wsparcie to jedna z ważniejszych cech urządzenia, pozwalająca nazwać je ciekawym. Do rzeczy.

Apple iPhone X

iPhone X

To, że sprzęt sadowników znajdzie się na liście, było w zasadzie czystą formalnością. Urządzenie nie jest przełomowe, gdyż ficzery w postaci braku ramek, zmiany ekranu IPS na OLED, rozpoznawania twarzy czy gestów ekranowych, widzieliśmy w świecie Androida już wcześniej. Nie mniej iPhone X jest sprzętem rocznicowym, który jest absolutną nowością w portfolio Apple. Poprzednie modele cechowały podobne smaczki konstrukcyjne. Dziesiątka wyznacza nowy rozdział w dziejach firmy i jak pokazują pierwsze wyniki, sprzęt jest nieprzyzwoicie popularny. Przyznam, że nieco mnie to zaskoczyło, gdyż za najtańszą wersję musimy zapłacić około pięciu tysięcy złotych.

Samsung Galaxy Note 8

Po wpadce związanej z “wybuchowym” poprzednikiem rzeczonego modelu, przyszłość linii stała pod znakiem zapytania. Samsung przyznał się do błędu, naprawił go i zaatakował rynek zupełnie nową jakością. Note 8 to potężny sprzęt z ogromnym ekranem Super AMOLED o proporcjach 18,5:9, którego wydajność może spowodować przysłowiowy opad szczęki. Cóż, Snapdragon 835 (lub w zależności od wersji — Exynos 8895) wspierany 6 GB pamięci operacyjnej RAM potrafi zrobić robotę. Dla użytkowników ważne są również dodatki programowe, a w tej kwestii Samsung Galaxy Note 8 “wymiata”.

Galaxy Note 8

Huawei Mate 10 Pro

Chiński producent elektroniki użytkowej coraz śmielej poczyna sobie na międzynarodowym rynku mobile. Widać to szczególnie po serii Mate, która jest dla firmy linią reprezentatywną. To właśnie “Mate” ma być narzędziem walki z gigantami — Samsungiem oraz Apple. Smartfony Mate 10 Pro to majstersztyk z autorskim układem Kirin 970, ogromnym 6-calowym ekranem, minimalnymi ramkami oraz baterią zawstydzającą konkurencję.

Najciekawsze smartfony 2017 — średnia półka

Nie samymi flagowcami rynek żyje. Smartfony średniopółkowe mogą okazać się dla wielu ciekawszą propozycją. Stosunek ceny do jakości gra tu istotną, choć nie najważniejszą rolę.

Moto G5s Plus

Niedawno zakończyłem testy wspomnianego modelu i muszę powiedzieć, że jest to jeden z ciekawszych smartfonów 2017 roku. Nie jest idealny, gdyż aparat w stosunku do pozostałych elementów nieco kuleje, jednak w ogólnym rozrachunku smartfony z serii Moto G5s wypadają świetnie. Ten konkretny model pochwalić należy głównie za jakość wykonania, płynność interfejsu, dodatki programowe oraz niezwykle sprawny czytnik linii papilarnych.

Moto G5s Plus

Xiaomi Mi A1

A1 od Xiaomi to prawdziwa bomba, za kwotę wynoszącą około tysiąc złotych możemy nabyć atrakcyjny wizualnie model, w którym znajdziemy niemal wszystkie dodatki znane z droższych modeli. Prawdziwą siłę urządzenia stanowi jednak przynależność do serii Android One. Oznacza to, że smartfony Xiaomi Mi A1 powstają przy współpracy z Google i będą wspierane w sposób zbliżony do smartfonów z linii Pixel.

Czy uważacie, że na liście powinny znaleźć się również inne smartfony? Jeśli tak, to jakie?

Foto: Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...