Najlepsza klawiatura na Androida.

Posiadacze smartfonów z systemem od Google mogą cieszyć się możliwościami jakie daje system, a daje ich naprawdę wiele. Jedną z nich jest możliwość zmiany stock’owej klawiatury. Sam rodzaj wprowadzania tekstu ewoluował od czasów androida 1.6. W najnowszej odsłonie zielonego robota 4.2.2 mamy naprawdę świetnie przygotowaną klawiaturę, która zaimplementowała najlepsze rozwiązania  konkurencji. Jednak nie zapominajmy o innych alternatywach…

Pamiętacie Swype? W sumie po co pytam, skoro znaczna część czytelników używa go do tej pory. Użytkownicy słuchawek od Samsunga mogli korzystać ze stabilnej wersji aplikacji, ponieważ takowa została wbudowana w system. Reszta musiała się zadowolić wersją beta, lecz tej nie można było znaleźć w Google Play. Aby móc zainstalować Swype beta musieliśmy się udać na stronę http://beta.swype.com/ i pobrać plik apk, później pozostawała tylko ręczna instalacja. Dziś jednak pojawiła się możliwość pobrania aplikacji ze sklepu. Mamy do wyboru 30-dniową wersje trial lub pełną wersje za która zapłacimy w Polsce 3.15 zł.

SwiftKey-Flow750x300

Kolejnym graczem jest Swiftkey. Jest to w sumie najpopularniejsza klawiatura w całym sklepie, jednak jak to często bywa nie każdemu przypadnie do gustu. Problemem dla licznej grupy osób może okazać się mnogość opcji oraz ustawień. Aplikacja ta, to tak naprawdę kombajn do wprowadzania tekstu, który czerpie sporo ze Swype, a jednocześnie potrafi uczyć się słów jak klawiatura z Windows Phone. Samo zapoznanie się z możliwościami konfiguracji może przyprawić szarego Kowalskiego o ból głowy.

slideeit750x300

Klawiatura SlideIT też wydaje się ciekawą alternatywą i podobnie jak Swiftkey inspiracje czerpie ze Swype. Posiada bardzo podobne możliwości konfiguracji, a ponadto pozawala na zmianę koloru.

Gokey750x300

Swojego czasu używałem na Androidzie Go Launcher. Wiecie, że nawet firma Go dev Team wypuściła klawiaturę?  O ile prowadzanie tekstu na klawiaturze w układzie qwerty jest obecnie przyjętym standardem, o tyle klawiatura alfanumeryczna może się okazać przydatna dla osób korzystających wcześniej z urządzeń wyposażonych w fizyczne przyciski.

AItype750x300

Ostatnią aplikacją o jakiej chciałem napisać jest A.I.type Keyboard. Nie przypadła mi zbytnio do gustu, gdyż lubię prosty ascetyczny design klawiatur. Ta zaś ma możliwość upodobnienia się do klawiatur w  iOS, Stock Android itd. Przezroczystość, przesycone kolorami skiny… To nie dla mnie. Ale jeśli jesteście jeszcze w gimnazjum, to czemu nie.

Po przetestowaniu najpopularniejszych produktów w Google Play mogę stwierdzić, że najwygodniejszą i najprzyjemniejszą dla oka klawiaturą, okazuje się standardowa aplikacja zawarta w androidzie 4.2.2. Brawo GOOGLE!

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...