Najlepsze smartfony roku 2018

Grudzień to czas corocznych podsumowań, których nie mogło zabraknąć w świecie nowych technologii. Przygotowałem dla was moją subiektywną listę czterech najlepszych smartfonów roku 2018.

Roku 2018

Nie kieruję się tutaj wyłącznie przynależnością danego sprzętu do segmentu flagowców, gdyż “bycie” urządzeniem sztandarowym, nie gwarantuje pełnego sukcesu sprzedażowego oraz wizerunkowego. Widzimy to zarówno po HTC, jak i Sony, które nie do końca potrafią przekonywać do swoich produktów. Zamiast skali wyłącznie cenowej skupiłem się na realnej użyteczności urządzeń, ich mocnych cechach oraz wyglądzie. Ten ostatni może być dla wielu kwestią kluczową.

Galaxy S9+ — hit roku 2018

Wiem, że nie będę jedynym dziennikarzem technologicznym umieszczającym tegorocznego flagowca Samsunga na szczycie listy, ale prawdą jest to, że wspomniany sprzęt jest naprawdę “najmocniejszą” propozycją rynkową. Południowokoreański produkt wygląda obłędnie i nie ma sensu się z tym spierać. Nawet przeciwnicy Samsunga powinni przyznać, że obła bryła i zaokrąglone krawędzie mogą się podobać. Ekran oraz aparat to dwie cechy urządzenia, które już na starcie uczyniły z niego istnego mocarza. Z naszą recenzją Galaxy S9+ możecie zapoznać się TUTAJ.

Mate 20 Pro

Mate 20 Pro przez wielu uważany jest za najbardziej fotograficzny smartfon roku 2018. Nie są to słowa rzucane na wiatr, a fakty poparte wieloma testami. Trzeba oddać Huawei to, że potrafi zadbać o dobrej jakości zdjęcia nocne i to właśnie one wzbudziły największe zainteresowanie społeczności skupionej na branży mobile.

Fotografia to nie jedyne zalety Mate 20 Pro. Smartfon został wyposażony w genialny 6,39-calowy ekran OLED 2k o proporcjach 19,5:9, który sprawdza się w zasadzie w każdym zastosowaniu. Ponadprzeciętna wydajność oraz duży, bo aż 4200 mAh akumulator dopełniają całości.

Google Pixel 3

Pixel 3 od Google jest mojej opinii jednym z najciekawszych i najmocniejszych urządzeń roku 2018. Flagowy produkt Google to co prawda stonowany design oraz ogromny notch, który zaraził do urządzenia wielu klientów, jednak w ogólnym rozrachunku Pixel 3 można nazwać udanym. Fani czystego Androida szukający topowego bezkompromisowego urządzenia nie mają realnej alternatywy. Wspomniany smartfony to Androidowy odpowiednik iPhone’a. O stabilność pracy sprzętu oraz wieloletnie wsparcie nie trzeba się nawet martwić. Ważne jest to, że mimo zastosowania pojedynczego obiektywu, Pixel 3 potrafi rozmywać tło oraz wykonywać ujęcia w specjalnym trybie nocnym.

Google Pixel 3

iPhone XR

Na koniec zostawiłem sprzęt dość kontrowersyjny. Dlaczego z trzech tegorocznych premier Apple wybrałem właśnie XR? Spieszę z wyjaśnieniem. Modele XS oraz XS Max to w zasadzie odświeżenie, dodam — nieznaczne, ubiegłorocznej “dziesiątki”. Fakt, znajdziemy w nich nowe procesory, lepsze aparaty, ale nie jest to upgrade uzasadniający przyznanie mu miana jednego z najlepszych czy najciekawszych urządzeń roku 2018.

iPhone XR to nieco inna bajka. Smartfon jest połączeniem cech X-ki oraz 8-ki. Dodam — niezwykle udanym i pozwalającym wejść w nowoczesny świat Apple przy poniesieniu stosunkowo niewielkich kosztów. Zdaję sobie sprawę z tego, że 3700 złotych za smartfon, który wykazuje kompromisy, może wydawać się kwotą olbrzymią, ale jest tak tylko z pozoru. Pamiętajmy, że poza aluminiową obudową (zamiast stalowej) oraz niższą rozdzielczością i pojedynczym aparatem, iPhone XR jest potężnym sprzętem, który można nazywać topowym. Genialne zdjęcia, niesamowita wydajność oraz iOS, który działa po prostu perfekcyjnie sprawiają, że sprzęt jest wart zakupu.

iPhone XR

Dajcie znać w komentarzach pod wpisem, czy chcielibyście, aby do listy dołączyło jeszcze inne urządzenie. Wyżej opisane smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...