Najlepiej sprzedające się gry w UK – wielkie powroty

Listy sprzedażowe to zawsze gorący temat. Takie zestawienia pokazują, co jest obecnie popularne, a jednocześnie daje innym możliwość wyboru szybkiego prezentu dla gracza. Do Świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu. Czy najlepiej sprzedające się gry to dobry pomysł na prezent? Zdecydowanie tak.

Najlepiej sprzedające się gry w UK

Co tydzień publikowane są wyniki sprzedażowe dla Wielkiej Brytanii. Warto wiedzieć, że pod uwagę brane są tam tylko wersje pudełkowe, więc cyfrowa dystrybucja może znacząco odbiegać o tego, co zaraz przeczytacie. Przecież przed samymi świętami pojawia się tyle promocji, że duża część graczy otwiera swoje portfele. Widać to doskonale i teraz, bo na liście pojawiły się ponownie pozycje, które zdawało się nie mają na to szans.

Najlepiej sprzedające się gry w UK

Widocznie zbliżające się Święta Bożego Narodzenia sprawiły, że najpopularniejsze i najbezpieczniejsze tytuły do zakupu, wróciły na szczyt. To w ogóle był bardzo ciekawy tydzień, jeżeli chodzi o najlepiej sprzedające się gry w UK, bo przetasowanie było ogromne. Nikogo chyba jednak nie zdziwi to, jeżeli powiemy, że nie znalazło się na liście miejsce dla Fallout 76. Produkt Bethesda po względnie dobrym starcie, zaczął radzić sobie coraz gorzej. Pojawiły się nawet duże przeceny, ale widocznie były one za małe, by nakłonić nowych klientów do zakupów.

Pierwsze miejsce zostało opanowane przez Dziki Zachód. Red Dead Redemption 2 wskoczyło z pozycji drugiej na szczyt listy. Produkcja radzi sobie znakomicie od chwili swojego startu. Zapewne nie same święta sprawiły, że ludzie chętniej zaczęli kupować produkt, ale też fakt, że Rockstar uruchomiło usługę on-line. Red Dead Online wystartowało niedawno, ale już zdążyło zaskarbić sobie miłość najwierniejszych fanów. Cieszy nas to, że Red Dead Redmeption 2 tak dobrze sobie radzi, bo to oznacza, że trzecia część może jeszcze powstać, choć zapewne na nią długo poczekamy.

Co jeszcze kupowali Brytyjczycy?

Dziwić może brak Grand Theft Auto V na liście kupowanych tytułów, bo produkcja Rockstar doskonale sobie do tej pory radziła. Jednak w końcu musiała ustąpić pola nowszym tytułom. Drugie miejsce zajęła bowiem ostatnia odsłona sportowych emocji na boisku, czyli FIFA 19. To także wzrost względem zeszłego tygodnia o jedno miejsce. Spore wzrost zaliczyła także trzecia pozycja na liście. Mówimy tutaj o Call of Duty: Black Ops 4, które choć ostatnie na podium, to wcześniej było aż siódme. W Wielkiej Brytanii była spora przecena na rzeczony tytuł, więc to na pewno pomogło w wyborze podejmowanym przez konsumentów.

Ciekawą informacją jest ta, że pierwsza trójka z listy zanotowała wyniki powyżej jednego miliona sprzedanych wersji pudełkowych. Piękny wynik. Kolejne dwa miejsca to już tytuły na Nintendo Switch, czyli odpowiednio Super Smash Bros Ultimate oraz Mario Kart 8: Deluxe. Dobrze widzieć, że Nintendo ma się czym pochwalić. Szkoda tylko, że u nas konsola dalej jest tak droga, a jednocześnie tam mało reklamowana, a co za tym idzie, popularna. Miejsce szóste to już przygody fioletowego smoka, czyli Spyro Reignited Trilogy. Tuż za nim uplasował się kolejny w wielkich tytułów tego roku, czyli Battlefield V.

Dużą niespodzianką może być obecność na liście Forza Horizon 4, które w zeszłym tygodniu znajdowało się aż na siedemnastej pozycji. Jest także dobra wiadomość dla Insomniac Games, bo ich Spider-Man wskoczył właśnie na dziewiątą pozycję. Ostatnie miejsce należy do Crash Bandicoot N.Sane Trilogy, czyli wyścigówki.

Pełna lista prezentuje się następująco:

  1. Red Dead Redemption 2
  2. FIFA 19
  3. Call of Duty: Black Ops 4
  4. Super Smash Bros Ultimate
  5. Mario Kart 8: Deluxe
  6. Spyro Reignited Trilogy
  7. Battlefield V
  8. Forza Horizon 4
  9. Spider-Man
  10. Crash Bandicoot N.Sane Trilogy

Po nowe gry, konsole oraz PC-ty, zapraszamy do naszego sklepu internetowego pod ten adres.

Źródło: GamesIndustry / Rockstar

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...