Najpopularniejsze notebooki dla graczy

Notebooki jako platformy gamingowe stają się coraz powszechniejszym rozwiązaniem. Jesteście ciekawi, które firmy są na topie w tej kategorii?

Jeszcze niedawno możliwości komputerów przenośnych były zbyt nikłe w porównaniu z osiągami stacjonarnych PC-tów, by większość prawdziwych, mocno zaangażowanych w swą ulubioną rozgrywkę graczy mogła traktować je naprawdę poważnie, jako sprzęt umożliwiający im komfortowe korzystanie z najnowszych tytułów. Dziś coraz więcej notebooków ma podzespoły, które robią wrażenie i wyraźnie wskazują na ich growe przeznaczenie, odchodząc tym samym od modeli zintegrowanych kart graficznych i im podobnych mało wydajnych na tej płaszczyźnie rozwiązań. Strona Digitimes często przedstawiająca różne ciekawe badania rynku zaprezentowała dane obrazujące które koncerny radzą sobie w tym segmencie najlepiej (warto zaznaczyć, że dla uniknięcia kontrowersji i oskarżeń o subiektywność posłużono się uproszczonym modelem i za gamingowe uznano jedynie notebooki działające w oparciu o karty Nvidia GeForce GTX 950M, 960M, 970M lub 980M, a jak wiadomo wszak nie wszyscy producenci w przypadku swych najwydajniejszych komputerów przenośnych współpracują z tą firmą).

Na podstawie danych sprzedażowych przy tak określonych parametrach wyszło, że na rynku tym króluje Asus, na którego przypada aż 40% wszystkich sprzedanych jednostek. Na drugim miejscu plasuje się Lenovo, aczkolwiek warto zaznaczyć, że swą wysoką pozycję w dużej mierze zawdzięcza podobno sprzedaży w macierzystym kraju, czyli Chinach. Na dalszych miejscach znalazło się MSI i Acer (ok. 15%), przy czym dla tych firm państwami zbytu są z kolei kraje europejskie. Co interesujące, Digitimes zwraca też uwagę, że firmy z czołówki tracą i nadal będą tracić swój udział, jako że pojawia się coraz więcej przedsiębiorstw, które ów rynek notebooków dla graczy uważają za intratny.

Źródło : Digitimes.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...