Nasza Klasa zwija żagle?

Zespół polskiego serwisu społecznościowego – Nk.pl zalicza redukcję. Czy jest to początek końca popularnego, w swoim czasie portalu?

Spółka Nasza Klasa – właściciel serwisu społecznościowego Nk.pl redukuje etaty. Ma to związek ze zmianą generowania przychodów.

Od przyszłego roku głównym źródłem przychodów spółki mają być płatności pozyskiwane od użytkowników związane m. in. z grami i aplikacjami. Zakres usług marketingowych (badania, reklama) ma zostać mocno ograniczony.

Jak informuje Marcin Chruszczyński – Dyrektor operacyjny w Naszej Klasie „Aktualnie nie jesteśmy w stanie określić, ilu pracowników i współpracowników dotknie redukcja. Ten proces wciąż trwa, ponieważ wprowadziliśmy także program dobrowolnych odejść… Dotychczas wypowiedzenia otrzymali przede wszystkim pracownicy i współpracownicy działów związanych ze świadczeniem usług marketingowych przez NK, takich jak reklama bezpośrednia i badania”.

Z podanych w zeszłym roku, przez spółkę informacji mogliśmy się dowiedzieć, że Nasza Klasa w 2011 roku uzyskała przychód w wysokości 75,3 mln zł, z czego aż 33,7 mln, to płatności uzyskane od użytkowników portalu.

Czy uszczuplenie składu jest zapowiedzią rychłego upadku, tego serwisu? Zapraszamy do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...