Naszpikowana elektroniką kula taktyczna

Coraz częściej nowoczesny sprzęt policji czy wojska wygląda jak wzięty żywcem z filmów science-fiction. Kula taktyczna wyprodukowana przez mały start-up ma służyć głównie wszelkim oddziałom zwiadu, formacjom specjalnym i antyterrorystom.

Nowa elektroniczna „zabawka” nosi nazwę Explorer i jest dzieckiem Bounce Imaging z Bostonu – jednej z wielu małych firemek założonych przez zdolnych i pomysłowych technologicznych zapaleńców. Ta stosunkowo mała gumowa kulka ma być wrzucana do pomieszczenia przed wejściem oddziału celem poinformowania go o wszelkich ewentualnych zagrożeniach (w rodzaju wściekłego kolesia machającego wariacko AK-47 lub choćby nożem czy „tulipanem”). Explorer przesyła bowiem do osoby wyposażonej w odpowiednie urządzenie obraz z danego pomieszczenia, zbierany za pomocą umieszczonych w niej licznych kamer. Dzięki odpowiednio napisanemu skryptowi obraz jest w locie składany w całość i osobie, która go ogląda wyświetla się jako widok w 360 stopniach (czyli tak samo, jak chociażby w popularnym Google Street view).

 http://www.youtube.com/watch?v=MUKnfIsvxYo

Co ciekawe do odbierania przekazu z taktycznej kuli nie trzeba mieć jakiegoś specjalnego, tylko pod nią stworzonego urządzenia, w oparciu o prostą aplikację współpracuje ona sprawnie z wieloma smartfonami i innymi podobnymi urządzeniami. Explorer działa także w kilku innych, przydatnych dla policyjnych działań trybach, m. in. jako sensor termiczny, obecnie we współpracy z amerykańskimi służbami mundurowymi  trwają jego testy „w akcji” oraz są konsultowane są możliwe dalsze implementacje.

Źródło: eteknix.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...