You are here
[Poradnik] Jak dbać o baterię w smartfonie poradniki 

[Poradnik] Jak dbać o baterię w smartfonie

Wielu z Was z pewnością zastanawia się, jak dbać o baterię w waszych smartfonach, jak uzyskać długi czas działania na jednym ładowaniu? Czy po zakupie nowego urządzenia trzeba je rozładować do końca i podłączyć do ładowarki na 20 godzin? Poniżej w kilku punktach postaram się rozwiać wasze wszystkie wątpliwości.

baterisaporadnik3

1. „Formatowanie” baterii w nowym smartfonie

NIGDY W ŻYCIU! Czasy, w których konieczne było rozładowanie urządzenia do końca, a później ładowanie przez kilkanaście długich godzin, dawno minęły. Producenci radzą ładować nowe urządzenie przez około 30 min przed uruchomieniem. Nie ma to wielkiego wpływu na żywotność baterii.

2. Rozładowanie do końca

Nowe akumulatory najlepiej się czują na poziomie 20-80% baterii. Przekraczanie dolnej granicy nie jest wskazane, a rozładowanie do zera wręcz zabronione. Kiedy smartfon poinformuje nas o spadku poniżej 30%, zacznij szukać kontaktu i ładowarki. Pilnowanie odpowiedniego stanu baterii ma wpływ na jej kondycję.

bateriaporadnik

3. „Ja to zawsze podłączam telefon do ładowania na noc”

Baterie są bardzo czułe na temperaturę. Podłączenie telefonu na noc do ładowania powoduje to, że przy osiągnieciu 100% dalej dostarczany jest prąd, co może powodować nagrzewanie się telefonu. Na dłuższą metę nocne ładowanie wpływa na długość pracy akumulatora.

4. Doładowywanie baterii w trakcie dnia

Oczywiście, że można. Nie ma żadnych przeciwskazań. Nowoczesne akumulatory są pozbawione swego rodzaju pamięci i można je doładowywać, kiedy mamy taką potrzebę.

bateriaporadnik2
5. Patrz, czym ładujesz telefon

Ładowanie smartfonów powinno odbywać się przy użyciu odpowiedniej do tego ładowarki. Oryginalnej ładowarki, którą dostajemy razem z telefonem, i która jest dla niego przeznaczona. Może mieć to duży wpływ na baterię w telefonie. A to za sprawą napięcia przenoszonego przez kabel. Tak więc zadbaj o oryginalny zestaw lub dobrze dobierz zamienniki, nie oszczędzając na jakości.

To są najważniejsze zasady, których musimy przestrzegać, korzystając ze smartfonów. Coraz więcej osób korzysta z powerbanków. Podobnie jak w przypadku ładowarek nie warto na nich oszczędzać. Jeśli będziecie stosować się, do poważysz rad, baterie w waszych smarfonach czy tabletach nie zniszczą się za szybko.

____________________
Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą akcesoriów do telefonów pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


Related posts

Leave a Comment